בואו להדליק נר שלישי בכותל- כי הוא של כולנו

 

 
בשנים האחרונות הכותל המערבי הולך ומתחרד: טקסים לאומיים, כמו טקס קבלת פנים לעולים חדשים שנערך ע"י הסוכנות היהודית, בוטלו בשל היותם "חילוניים"; קבוצות חיילים או נוער שעומדות ושרות "התקווה" או "עם ישראל חי" מגורשות ע"י "סדרניות הצניעות" בשל האיסור על נשים לשיר; נעשים ניסיונות חוזרים ונשנים לכפות הפרדה מוחלטת ברחבה העליונה; בקיצור- הכותל מאבד את צביונו כאתר לאומי השייך לכלל עם ישראל והופך לשטיבל- בית כנסת חרדי.

תנועת נאמני תורה ועבודה חברה לתנועת ירושלמים ולארגונים נוספים המנהלים זה מספר חודשים מאבק נגד תופעות ההתחרדות וההקצנה הדתית בכותל המערבי. בזכות הפעילות, הוחזרו דגלי ישראל שהוסרו מהרחבה העליונה, הוסרו שלטים המורים על הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים. כמו כן, אנו ממשיכים לדרוש את הסגת פעילותן של סדרניות הצניעות לרחבה הפנימית, הסרת השביל הנפרד לגברים ברחבה העליונה והקמת ועדה ציבורית שתקבע את אופי הפעילות הציבורית המתקיימת ברחבה.

כחלק מן המאבק אנו מקיימים ביום א' הקרוב, ה-13 לדצמבר, בשעה 16:00 סיור חינם ברובע היהודי והדלקת נרות משותפת (בשעה 17:15), גברים ונשים ברחבה העליונה. אנו באים להדגיש שהכותל הוא של כלל הישראלים ולא רק של החרדים.

אם אנחנו רוצים שהכותל המערבי ישוב להיות ליבו וביתו של העם היהודי כולו על כל גווניו, אם אנחנו רוצים שהוא ישוב ויהיה מקום בו כל אחד מאיתנו יכול להרגיש חיבור למורשתו, אם אנחנו רוצים שהוא ישוב להיות של כולנו- אנחנו לא יכולים להמשיך לשתוק. אנחנו צריכים להיות שם.בלי שלטים, בלי חולצות, פשוט להיות שם.

הנכם מוזמנים לצפות במצגת המצורפת: המפרטת את התופעות המתרחשות בכותל:

תמונות:

נרות בכותל 5 נרות בכותל 4 נרות בכותל 3 נרות בכותל 2 נרות בכותל 1