גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' התייחסו לפני זמן קצר (שלישי) לביקורת שנמתחה על ידי מבקר המדינה, יוסף שפירא, על השר אורי אריאל ועל הגרעינים התורניים, ואמרו כי תגובתו של אריאל לביקורת היא תירוץ.

"דו"ח המבקר מאשר לצערנו את עמדתה של התנועה הגורסת כי ישנם גרעינים מבורכים ואולם יש גרעינים אשר מתנהלים בדרך הפוכה למטרתם", מסרו גורמים בתנועה ל'סרוגים' והוסיפו כי "יש לשים לב שגם גרעינים הפועלים בתוך מקומות מוחלשים, עלולים להגדיל פערים חברתיים וכי הבעיה איננה רק במקומות חזקים".

המבקר: אורי אריאל העביר עשרות מיליונים למקורבים "לא להאמין": סמוטריץ' מתפוצץ על מבקר המדינה פי 3: כך החרדים משתמטים מצה"ל על רקע נפשי
על דבריו של אריאל לפיהם הגרעינים התורניים הינם גוף חשוב הן בפריפריה והן במרכז, מסרו הגורמים: "כמי שפועלים שנים בנושא ואף הזהירו מפני כך לאורך כל הדרך, הרי שניסיונותיו של השר אריאל לטעון שמדובר בכשלים טכניים ונקודתיים אינם אלא תירוץ. מדובר בשיטה שעיקרה מציאת תקציבים למוסדות בעלי גוון מסויים, ובדרך לשם, כל הדרכים כשרות. גם הניסיונות להציג כאילו הדו"ח אינו אלא שופר של ארגוני שמאל, אינם אלא בריחה מהטיעונים העקרוניים שהדו"ח מעלה".

עוד הוסיפו הגורמים כי "דו"ח המבקר משמש תמרור אזהרה נוסף בפני הציונות הדתית, כי עליה להפנים שהגרעינים התורניים הינם מבורכים וחשובים, אך על מנת שישארו כאלה, מן הראוי לחדד את מטרותיהם ואת מגבלותיהם".

"במצב הקיים ישנם גרעינים שאין איש אשר מעז לבקר את דרכם והדבר הביא ויגרום לבעיות חברתיות וציבוריות עבור אוכלוסיית הציונות הדתית, הדתית והמסורתית. אנו קוראים לראשי הגרעינים ולמנהיגי החברה הדתית להיות הראשונים אשר יובילו דיון ציבורי חשוב זה, אשר יוביל ליצירת קריטריונים חברתיים לפני קבלת תמיכה ממשלתית".