ישנם מרכיבים רבים המבדילים בין תנועת נוער המבקשת לחבר את התורה והחיים לבין תנועת נוער המבקשת לעסוק בתורה במובנה המצומצם.

מטבעם של דברים, המרכיב אליו נשואות העיניים הינו שאלת העירוב בין המינים. מדובר במרכיב אחד בלבד, אך הוא ניכר לעין ומהווה מיקרו קוסמוס לשאלות אחרות. לכן, עיקר הקישורים כאן עוסקים בכך.

בכל מקרה, הדבר החשוב ביותר הוא: לכו והיו שותפים. קחו חלק בשיח, קחו חלק בדיון חשוב זה.

עוד בנושא:

מאמר: מה עושים כשמישהו מוביל את הפרדת הסניף והישוב עומד להיקרע?

"במקרים רבים מאוד, סוגיית הנפרד/מעורב אינה אלא סימפטום למחלוקות אחרות הקיימות באותה קהילה, וחשוב לדעת שבכדי לפתור את הבעיה, הדבר הראשון והכי חשוב הוא לתת מענה חינוכי אמיתי"

טלפון לפני כמה ימים:

-"מה עושים?" –מתקשר אלי קול מבוהל שאיני מכיר.

-"מישהו מוביל לכך שהסניף יהיה ניפרד. הקהילה גועשת ורוחשת וכל המחלוקות פתאום צצות: מי יותר דתי ומי פחות וכו'. תנו עצה".

מאמר- במקום להתלונן על הקצנה, לכו להעביר פעולה בבני עקיבא

אפרת גרבר-ארן קוראת למקטרים להתחיל להזיז את עצמם לסניפי "בני עקיבא" בערבי שבתות. שם, מול החניכים, אפשר באמת לחולל שינוי תפיסתי בקרב הנוער שלנו.   http://www.kipa.co.il/family/48494.html 

24/05/2012

דרושות קומונריות לבני עקיבא

 

ע"מ להגיש מועמדות לתפקיד קומונרית בבנ"ע יש להוריד את הטופס בקישור שלהלן. את הטופס יש לשלוח בדואר בצרוף תמונה, לכתובת: בני עקיבא, רח' חזנוביץ 1, ת.ד. 37184 ירושלים 91371 או במייל, בצרוף תמונה סרוקה. למייל המחלקה: koach-adam@bneiakiva.org.il לשאלות ניתן להתקשר למחלקת כח אדם 025693136 .

 

 http://www.bneiakiva.org.il/show_item.asp?levelId=58895&itemId=1195

 

כתבה- הרב שרלו על בני עקיבא: רוצים להחמיר? לכו לעזרא

בערב עיון על דרכה של התנועה, קרא הרב שרלו לציבור להפסיק לילל ולהתחיל לעשות – "החרד"לים הלכו לחינוך וזו הסיבה שהם שולטים שם". המזכ"ל נכטיילר הודה: "לא כל מה שעושה אחרון המדריכים הוא לשביעות רצוני"
קובי נחשוני
פורסם: 17.12.08,
"בני עקיבא צריכה לקבוע לעצמה גבולות גזרה, ומי שהם לא יתאימו לו וירצה להחמיר יוכל ללכת לעזרא ואריאל ומאידך לצופים, ולעשות שם מה שהוא רוצה" – כך אומר הרב יובל שרלו על ההפרדה בין המינים בתנועה הנוער הדתית. לדבריו, "זה מחיר האחדות – לוותר על אלו שהם נגד אחדות".

הלכות פזמונסניף. קובץ הלכות שחיבר הרב דרוקמן ב-1997.

בעקבות "סערת הפזמונסניף" בבני-עקיבא שולף ynet מארכיון התנועה קובץ הלכות שחיבר הרב חיים דרוקמן, לקראת האירוע המוזיקלי המסורתי שנערך בשנת 1997. המסקנה: לבת יחידה מותר לשיר על במה אחת עם קבוצת בנים, קבוצת בנות יכולה לשיר גם לבדה ואין מניעה הלכתית לביצוע לחן לועזי. קובי נחשוני פורסם: 11.08.08, 11:47 חודש בדיוק חלף מאז התפוצצה "סערת […]