היום בועדת השרים: חיוב לימודי ליבה

 

 


http://www.inn.co.il/News/News.aspx/230006 


 


השרים ידונו היום בחוק חיוב לימודי ליבה. נאמני תורה ועבודה קוראים להצבעה בעד: החוק תואם את ההלכה המחייבת אב ללמד את בנו אמנות.


11/12/11חברי ועדת השרים לענייני חקיקה ידונו היום בסוגיית חיוב לימודי הליבה בישראל. לקראת הדיון שיגרה תנועת 'נאמני תורה ועבודה' לשרים מכתב ובו היא קובעת כי רוחו של החוק תואמת את ההלכה היהודית.


"דווקא כתנועה דתית אנו רואים חוק זה כהולך עין בעין עם ההלכה היהודית הקובעת ש"חייב אדם ללמד את בנו אומנות". משמעות הקביעה ההלכתית הזו היא שחובה על האדם לתת לבניו כלים ע"מ שיוכלו לרכוש מקצוע".


לדבריהם "התופעה הנהוגה כיום בה ציבור המונה עשרות אלפי אנשים אינו מתפרנס בכוחות עצמו, היא תופעה שאין לה אח ורע בהיסטוריה היהודית וגם לא בחברה החרדית החיה כיום בחו"ל. תחילתה בא רק בעשרות השנים האחרונות שלאחר קום המדינה. מציאות זו, יותר משהיא פוגעת בחוסנה של המדינה, הרי שהיא מעוותת את דרכה של היהדות".


"יתרה מכך, למצב הקיים היום, אין השפעה רק על מערכת החינוך החרדית, אלא גם על הממלכתית דתית, הנמצאת בשל כך, במצב של איום. כל קבוצת הורים יכולה בימינו לפתוח בקלות, תלמוד תורה דרך רשתות החינוך החרדי. מכיוון שכך, הרי שההורים יכולים לבא בדרישות רבות למערכת החינוך הממלכתית דתית, שמוצאת עצמה מאוימת, וחוששת מבריחת תלמידים לחינוך החרדי. יוצא שמתוך כוונה טובה שהתלמידים יישארו בחינוך הממלכתי, – מערכת החינוך הציבורית מתפשרת על ערכי היסוד שלה, ומאפשרת גם היא צמצום מסוים בחלק ממקצועות הליבה".


עוד מוסיפים אנשי התנועה וכותבים כי "הדרך לעצירת השחיקה בכמות מקצועות החול הנלמדים בחינוך הממלכתי-דתי, היא קודם כל שמדינת ישראל תפחית את האטרקטיביות שיש בחינוך החרדי, אשר בפועל מסוגל לתת יותר שעות ומסוגל לסנן תלמידים, כרצונו, כמעט ללא פיקוח. אנו מקווים כי תצביעו בעד חוק חשוב זה ולא תבטלו את העברתו בשל לחץ פוליטי".