הרחבת מעגל השותפים לניהול הכותל המערבי והמקומות הקדושים

כיום, האחריות על ניהול בפועל של הכותל המערבי, קביעת המדיניות המתנהלת בו וקבלת ההחלטות לגבי אופיו, מופקדת בידי קבוצה מצומצמת.

אנו מאמינים כי הכותל המערבי שייך לעם ישראל כולו בארץ ובתפוצות, על זרמיו ועל חילוקי הדעות שבו, ולא לזרם זה או אחר.

אנו שואפים להרחבת מעגל השותפים לקבלת החלטות אלו, לכדי מדגם המייצג את אוכלוסיית עם ישראל בארץ ובעולם.

לוקחים אחריות!

הכותל המערבי

ז' מרחשוון- לא שוכחים את יהדות התפוצות: דורשים הסדר בכותל!

הבורות יבשו, השדות קמלו ועדיין היו בני ארץ ישראל ממתינים בשאילת הגשמים עד ל-ז' במרחשוון, רק על מנת להתחשב באחרון עולי הרגל בדרכו חזרה לביתו שבגולה. למרות אי הישארותו בארץ, אנשי ארץ ישראל לא התעלמו ממנו, כפי שנכתב במסכת תענית: "כדי שיגיע אחרון שבישראל לנהר פרת".

ביום שלישי, ז' מרחשוון הבעל"ט, 8/11/16, נקרא, כארגון אורתודוקסי, לתת את הדעת על יהדות התפוצות ועל מציאת הסדר בכותל המערבי.

תנועת "נאמני תורה ועבודה" מביעה דאגה רבה ביותר על רקע חוסר התזוזה בנושא הכותל והסדרתו. יש לכך השלכות מרחיקות לכת על העם היהודי. ולא ייתכן שציבור שומרי ההלכה איתו אנו נמנים, ישב בשקט שעה שמיליוני יהודים רואים שמדינת ישראל אינה נותנת להם ביטוי במקום שאמור לאחד את העם היהודי כולו.

חומת הכותל צריכה לסמל את הורדת המחיצות בין חלקי העם

מספר ארגונים דתיים קיימו בכותל המערבי עצרת מחאה כנגד מגמות ההתחרדות וההקצנה. ד"ר גודמן:"אנחנו חרדים לאחדות ירושלים".   עמי שרון ו14/12/2009    כבוד נר שלישי של חנוכה התכנסו ברחבת הכותל כמה מאות משתתפים לעצרת מחאה נגד התחרדותו המשתתפים נאספו ברחבת הכותל העליונה, הדליקו נרות חנוכה ושרו שירי חג ולאום.    בין הארגונים שהיו חברים בארגון […]

מאות אנשים השתתפו בעצרת מחאה על התחרדות הכותל

ברחבת הכותל התקהלו אתמול כ-300 איש במחאה על ההקצנה הדתית באתר. המשתתפים הדליקו נרות חנוכה ושרו שירי חג     על רקע הטענות ההולכות וגוברות להתחרדות הכותל המערבי, דבר הבא לידי ביטוי בין היתר בסדרניות צניעות, הפרדה בין המינים, הסרת דגלי ישראל  וביטול טקסים, התקהלו אתמול (א') כ-300 איש לעצרת מחאה. המשתתפים הדליקו נרות חנוכה […]

יש לעצור את התחרדות הכותל המערבי

הרב פרופ' דניאל שפרבר | 3/1/2010   ברור שרחבת הכותל היא מקום תפילה ויש להתלבש שם בצניעות, אבל "זליגת" הקדושה לרחבה העליונה צריכה להדאיג את כולנו.   נוהג אני לפקוד את הכותל המערבי זה שנים רבות, ובייחוד בשנים עשר השנים האחרונות, בהן אני גר ברובע היהודי ונמצא אני שם כמעט יום יום. בשנים שעברו הייתה […]

"תלמידות בני עקיבא, הפגינו נגד נשות הכותל"

 

 

 

03/11/2013

התחרדות? נקיטת עמדה פוליטית? מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא קרא לאולפנות החברות בארגון לשלוח את תלמידותיהן לתפילה-הפגנה של בנות הסמינרים החרדיים נגד נשות הכותל. נאמני תורה ועבודה: "אין זה נכון לערב בה תלמידות באופן אקטיבי" 

בעקבות חשיפת כיפה: פנייה לרב פירון נגד השתתפות אולפנות בני עקיבא בהפגנה בכותל

 

 

 

03/11/2013

בתנועת "נאמני תורה ועבודה" פנו לשר החינוך וליו"ר החמ"ד, במטרה למנוע את השתתפות אולפנות "בני עקיבא" בהפגנה נגד נשות הכותל: "לא נכון ולא חוקי לערב תלמידות בהפגנה"

העברת הודעה- פעילות בנושא: הרובע היהודי שייך לכל העם היהודי.

 


ב-12 למאי, עם ישראל יחגוג את יום ירושלים. המונים יגיעו, כמנהג המקובל אל העיר העתיקה והכותל המערבי .

אולם החגיגות מסתירות את העובדה שכבר היום הרובע היהודי הופך למרחב חרדי, מדיר נשים ואנטי-ציוני.
יש לנו רובע יהודי אחד והרובע היהודי הזה צריך להיות שייך לכל עם ישראל. בשנים האחרונות קבוצה אחת שמהווה אחוזים בודדים בעם ישראל משתלטת על הרובע היהודי ומנסה להפוך אותו למקום בלעדי שלהם.
בית הכנסת החורבה שנפתח מחדש לפני כחודש, בהשקעה ממשלתית ובהשקעת העם היהודי של עשרות מליוני שקלים, הפך בפועל ל"כולל" חרדי, הממדר את כל שאר עם הישראל הבא לבקר בבית כנסת החורבה וברובע היהודי.

לכן – אנו מתכוונים לקיים הפגנה ברובע היהודי, מול בי"כ הרובע,  ב-12 למאי בשעה 16:00 אחר הצהריים, לחלק פלייארים וליידע את ציבור המבקרים על התופעות המתרחשות.

הרובע היהודי שייך לכל העם היהודי.

אנו זקוקים למתנדבים לחלוקת הפלייארים. הצטרפו אלינו.
לפרטים: מריק 050-8766550, ירושלמים

בואו להדליק נר שלישי בכותל- כי הוא של כולנו

  בשנים האחרונות הכותל המערבי הולך ומתחרד: טקסים לאומיים, כמו טקס קבלת פנים לעולים חדשים שנערך ע"י הסוכנות היהודית, בוטלו בשל היותם "חילוניים"; קבוצות חיילים או נוער שעומדות ושרות "התקווה" או "עם ישראל חי" מגורשות ע"י "סדרניות הצניעות" בשל האיסור על נשים לשיר; נעשים ניסיונות חוזרים ונשנים לכפות הפרדה מוחלטת ברחבה העליונה; בקיצור- הכותל מאבד […]