הניסיונות לפרש אסונות בגלל חטאים פוגע במשפחות

 

גיל קלנר, חדשות סרוגים

19.06.14 08:28 כ"א בסיון תשעד
בתנועת נאמני תורה ועבודה מגיבים לדבריו של הרב ליאור לפיהם חטיפת הנערים היא עונש על גל החקיקה האנטי דתית, ואומרים "את המחלוקות בענייני דת מדינה ראוי שנקדם ונלבן, אך לא בדרך שמטילה אשם לפי חשבונותיו הלא ידועים של הקב"ה"

תנועת נאמני תורה ועבודה מגיבה על דבריו של הרב דב ליאור שפורסמו אתמול באתר סרוגים, לפיהם חטיפת שלושת הנערים נגרמה בשל גל החקיקה האנטי-דתית ובעיקר בשל חוק הגיור והרצון לקבל גם גרים שלא ישמרו תורה ומצוות.

"תנועת נאמני תו"ע קוראת בימים אלו לשמור על הערבות ההדדית ועל תחושת האחדות שקיימת כעת בעם ישראל. מי ייתן והן יישארו עוד, ללא קשר לצרה שנפלה עלינו. שמירה על הערבות מחייבת אותנו שלא להלקות אחד את השני על חטאיו." נכתב בהודעה שיצאה מהנהלת התנועה.

בסרוגים פרסמנו את דבריו של הרב ליאור בהם כתב בין השאר: "נראה לעניות דעתי שבוודאי על כל אחד ואחד מאיתנו לבדוק את עצמו האם הוא מנהל את אורח חייו על פי הדרכתה של תורה של תורתנו הקדושה, אך יתרה מזאת, הנהגת עם ישראל צריכה לבחון את פעולותיה, במיוחד בתקופה האחרונה. לצערנו עדים אנו להידרדרות קשה בגישתה של הממשלה ביחד לדמותה היהודית של המדינה. ישנה מתקפת חוקים שהמכנה המשותף שלהם הוא פגיעה וכרסום בצביון היהודי של חיינו הציבוריים, כמו פגיעה במבנה התא המשפחתי, פגיעה בהליכי הגיור על פי התורה, וניסיון לפגוע בדרישה שהמתגייר יקיים תורה ומצוות ועוד חוקים אחרים כיו"ב. מטרת מתקפת חוקים זו היא לטשטש את ייחודו של עם ישראל ולעשותו ככל הגויים ח"ו."

"הניסיונות לפרש אסונות בגלל חטאים אלו ואחרים, עלולים לפגוע במשפחות שחוות את האסון, ובנוסף יש בהם גם מידה של גאווה, שכן מי אנו שנוכל לפרש את דרכי הבורא." מבקרים בתנועה את הרב ליאור על נסיונו למצוא סיבה לאסון.

" ראוי בשעה זו להתרכז בחיזוק משפחות החטופים, בתמיכה בכוחות הביטחון ובקריעת שערי שמיים בתפילות לשיבתם הבטוחה. את המחלוקות בענייני דת מדינה ראוי שנקדם ונלבן, אך לא בדרך שמטילה אשם לפי חשבונותיו הלא ידועים של הקב"ה. יהי רצון שנזכה לראות בקרוב את הבנים, מתוך אהבה ורעות ומתוך שמירה על ערבות הדדית."

לכתבה המקורית באתר סרוגים לחץ כאן