העברת בקשה לעזרה בנושא מינוי דיינים לבתי הדין הרבניים

 

פנייה מאסף פינק – בחירה לועדה למינוי דיינים
חברות וחברים שלום רב

ביום שלישי הקרוב ה22 לחודש תמנה לשכת עורכי הדין את נציגיה בועדה למינוי דיינים. באותו יום ימונו גם נציגי הועדה למינוי שופטים שעליהם רועשת וגועשת הארץ, אך אני חושב שהרבה אנשים שוכחים שהסיכוי להגיע לבית דין רבני גדול יותר מאשר להגיע לבית משפט שלא לדבר על המשמעויות הכבדות יותר בדיון בבית דין רבני בייחוד לנשים.

כמי שהיה מעורב בבג"ץ לפני כ6 שנים כנגד סבב מינוי הדיינים לקחתי על עצמי לנסות ולגרום לשינוי קטן בועדה ולנסות למנות דיינים שיהיו קצת יותר קשובים לציבור הכללי וכמובן לציבור הנשים. רק 2 דוגמאות לעניינים משמעותיים הקשורים לזהות הדיינים, יש דיינים הסבורים כי אשה הישנה מחוץ לבית נחשבת מורדת ויש דיינים שלמרות פסיקת בית המשפט העליון בנושא אינם מקבלים את חוקי המדינה בעניין חלוקת משאבים שוויונית בין הגבר לאשה בעת גירושין ואני בכלל לא נכנס לדבר על סוגיות של גיור ושל כפיית גט.

לאור כך הצגתי את מועמדותי לועדה למינוי דיינים. לשמחתי הצלחתי להשיג את 3 החתימות כדי להציג מועמדות אך כעת לקראת ה22 לחודש מסתבר כי 2המחנות בלשכה [מחנה יו"ר הלשכה דורון ברזילי ומחנה האופזיציה יורי גיא רון יו"ר הלשכה לשעבר] מריצים נציגים חרדים לועדה, כאשר בועדה כבר היום יש רוב לנציגים החרדים [2 חכי"ם חרדים 2 רבנים ראשיים ו2 דיינים מתוך ועדה של 10].

אני מבקש את עזרת החברות והחברים על מנת לסייע בפניות אישיות לחברי המועצה הארצית בין בטלפון בין בפקס בין במייל או בשיחות עם אנשים שהנכם מכירים על מנת שיבחרו בנציגים המחוייבים לשוויון לועדה. לועדה רצה גם עו"ד בת שבע שרמן-שני מארגון יד-לאשה ואני חושב שאם שנינו נבחר נוכל באמת לנסות להוות בלוק חוסם שאולי אולי יצליח לעשות שינוי כלשהוא.

אני מצרף מטה את רשימת חברי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין – ואשמח מאוד אם חברות וחברים המרגישים מחוייבים לנושא יתקשרו למשרדיהם וישאירו הודעות או לחלופין ישלחו פקסים ויקראו להם לא להפקיר את הועדה למינוי דיינים לחרדים ו/או לנציגים שאינם מחוייבים לקידום השוויון. [מי שירצה/תרצה קורות חיים שלי על מנת לקבל מידע עלי טרם הפניה אשמח לשלחם].

אשמח גם לפובליציסטים שביננו או לכל אדם החושב שהוא יכול השפיע בכל דרך אחרת כתיבת פוסטים בבלוגים, פייסבוק וכל דרך אחרת.
אני זמין בנייד שלי 0522842261 או במשרד 02-6248701 וכמובן גם באמצעות הודעות טקסט, ואשמח לכל סיוע ו/או רעיון של החברות והחברים וכמובן במייל.

אינני משלה את עצמי שהחברות לועדה תגרום בן לילה לשינוי אבל אני חושב שאסור לוותר במאבק הזה – אני מתכנן כבר זמן רב הנחת הצעת חוק נציגות ציבור בבתי הדין הרבניים, אני רוצה לקדם מרכז הערכה לדיינים, מבחני בקיאות בדין הישראלי, עדיפות במינוי ליוצאי צבא [על פי התקנות] ועוד ועוד.

זהו צעד קטן מאוד בדרך לשוויון ואני טוח שיהיו כאלה שיטענו שעדיף פשוט לא לשתף פעולה אבל אני קורא למי שעדיין לא התייאש מהמערכת לסייע!

בקיצור מי שמוכן להרתם בכל דרך שהיא מוזמן ליצור עמי קשר ומי שעשה שימוש ברשימה ושוחח עם חבר מועצה – אשמח לדעת את תגובת חבר/ת המועצה.

תודה רבה ולילה טוב

אסף
0522842261