הפגנת יחידים: "רוב החרדים לא נמצאים בבי"ח בברזילי"

 

 

הציבור החרדי לא הגיע בהמוניו לבית החולים ברזילי להילחם על "קדושת הקברים". במקום היו יותר כלי תקשורת ממפגינים. פורום ציונות דתית ממלכתית: "מיעוטם היחסי של המפגינים החרדים מוכיח כי מרבית החברה החרדית משכילה להבחין בין עיקר וטפל."

 


מהומה רבה על לא מהומה. בזמן שקומץ חרדים הפגין בבית חולים ברזילי באשקלון, רוב הציבור החרדי ישב בבית. עיקר המפגינים באו מאנשי אתרא קדישא שקידשו את המלחמה על הקברים, אך רוב רובו של המגזר החרדי על שלל פלגיו וזרמיו לא צעד לכיוון אשקלון.

"מיעוטם היחסי של המפגינים החרדים מוכיח כי מרבית החברה החרדית משכילה להבחין בין עיקר וטפל"', נמסר בהודעה מטעם פורום ציונות דתית ממלכתית שפרסמו בעבר פסק הלכה התומך בהוצאת הקברים.

"יש ליצור הבחנה ברורה בין מרבית הציבור החרדי לבין מיעוט קיצוני שלצערנו הרב במקרים רבים הוא זה שנותן את הטון וגורר אחריו את כלל החברה החרדית."

דווקא מקרה בית חולים ברזילי וחוסר ההתגייסות של הציבור החרדי למאבק, מעודד את אנשי הפורום לקראת המאבקים הבאים עם הציבור החרדי בנושאים אחרים. "מקרה בית החולים ברזילי מהווה הוכחה לכך שכאשר החברה הישראלית, דתיים וחילונים יחד, עומדת על שלה ועל ערכיה היהודיים, היא מסוגלת לעצב את זהותה היהודית של המדינה. אנו מקווים כי פרשה זו תהווה תפנית גם בנושאים אחרים כגון גיור, שמיטה, קווי מהדרין ועוד, שגם בהן, קבוצות מיעוט בחברה החרדית הם אלה שמכתיבות את המדיניות".

איפה הם היו בגוש קטיף?
מכיוון אחר, תוקפים היום אנשי המטה להצלת העם והארץ את אנשי אתרא קדישא הנאבקים היום על הקברים באשקלון אך לפני כחמש שנים בגוש קטיף קולם לא נשמע.

"הציבור החרדי בחלקו ובראשם 'אתרא קדישא' ששיתפו פעולה עם פינוי הקברים מגוש קטיף ולא הקימו קול זעקה ומחאה הם אלו שאשמים כיום בחילול הקברים בברזילי. חבל שלפני חמש שנים שפנינו באופן אישי ל'אתרא קדישא' לסייע לנו במאבק נגד העברת הקברים מגוש קטיף, הם התעלמו ונתנו את ידם לחילול קברי היהודים הקדושים בגוש קטיף. התקדים החמור מאז החליש את התביעה לשמור על קברי הקדמונים בארץ ובעולם".