הציונים-דתיים מירושלים דורשים רב ראשי "מבית הלל"

 


היום מתכנסת ועדה שתבחר רב ציוני-דתי, מאחוריו יתייצבו כל ה"סרוגים", בבחירות לתפקיד הרב הראשי האשכנזי של ירושלים. מאגודת "נאמני תורה ועבודה" נמסר בתגובה: "על הוועדה הבוחרת את מועמד הציונות הדתית לתפקיד רב העיר ירושלים, להיות קשובה לציבור הירושלמי מפני שזהותו של רב העיר תשפיע בעיקר על ציבור זה"
27/8/2009  

למעלה מ-1,000 ירושלמים חתמו על עצומה הקוראת לבחירת רב "מבית הלל" לתפקיד הרב הראשי האשכנזי של ירושלים. העצומה הוכנה מאחר והיום (ה'), מתכנסת ועדה מיוחדת המייצגת את המגזר הדתי הדתי-לאומי. הוועדה תמליץ על מועמד בודד, שמאחוריו יתייצב כל זרם הכיפות הסרוגות.

בעצומה אשר נשלחה לכל חברי הוועדה הבוחרת נכתב כי לדעת הציבור יש למצוא מועמד בעל הכישורים הבאים: "מפשר ומגשר בין האוכלוסיות השונות בעיר; בעל ניסיון במענה הלכתי למציאות מודרנית; מפורסם ברבים כגדול בתורה; אדם שיקדם את מעמד האישה בעולם היהודי, יביע עמדות נחרצות נגד קיצוניות, אפליה וכפייה דתית, יסייע לשמור על אופייה המגוון של העיר ירושלים ויחזק את הקשרים בין הקבוצות הדתיות השונות בירושלים"

בין השאר חתמו על העצומה פרופ' אליס שלווי – כלת פרס ישראל, ד"ר חנה קהת, פרופ' אבינועם רוזנק, העיתונאי יאיר שלג, הפרופ' רונית עיר שי, ברכיהו לפשיץ – מומחה למשפט עברי, אביגיל שפרבר – ממייסדות ארגון "בת קול", פרופ' מנחם צור ויוסקה אחיטוב – מהוגי הציונות הדתית.

מאגודת "נאמני תורה ועבודה" נמסר בתגובה: "על הוועדה הבוחרת את מועמד הציונות הדתית לתפקיד רב העיר ירושלים, להיות קשובה לציבור הירושלמי מפני שזהותו של רב העיר תשפיע בעיקר על ציבור זה. אנו מקווים כי הוועדה תשכיל לבחור מועמד שיוכל לשרת את כלל האוכלוסייה הירושלמית על כל סוגייה וגווניה וישמור על אופייה המיוחד של העיר".

רחל עזריה חברת מועצת העיר ירושלים הוסיפה וציינה: "בחירת מועמד מוסכם על כלל הציונות הדתית הוא צעד מבורך אולם חשוב שמי שייבחר היום יהיה לא רק ציוני, כי אם ינהג במתינות, ויקדם ערכים מרכזיים שרבים מתושבי העיר ירושלים מאמינים בהם".