הזמינו הרצאה שמתאימה לקהילה שלכם!

להלן מספר אפשרויות לתוכן עבור מפגש כזה:

 • 1. הרצאה ודיון בנושא סוגיות בחינוך הדתי, עם דגש על נושאים שהתנועה מובילה, ומה שמעניין אתכם כהורים:

  האם ניתן לקיים חינוך אינטגרטיבי? האם יש דבר כזה חינוך דתי- פתוח? מה עדיף- מעורב או נפרד? מה הכוח של ההורים להשפיע על בית הספר? האם ניתן למנוע נשירה של תלמידים מהחינוך הדתי? כמה זה עולה לנו (באמת?!)

 • 2. פאנל בנושא "חינוך דתי" עם דמויות מובילות בציבור הדתי, בדיון בשאלות ודילמות של הורים דתיים- בבית ובבית הספר.

  בשנה שעברה קיימנו שני ערבים כאלו במודיעין ורעננה, בהשתתפות הרב אילעאי עופרן, הרבנית יפה גיסר, ובהובלה שלנו. ההרצאה יכולה להיות מלווה בקטעי סרטים ועם שאלות מהקהל. נשמח לשלב דמויות רבניות/ מחנכות מהקהילה שלכם.

 • 3. ההצגה "לבנות את הגשר הזה" של ד"ר עליזה בלוך, מנהלת רשת תיכונים ברנקו וייס.

  ניתן לצפות בהצגה כולה או רק במספר קטעים ממנה, ולאחר מכן לקיים דיון בהשתתפות מחברת הספר. בין הנושאים שעולים בהצגה: התמקדות בחינוך לפי חוזקות הילד, ריבוי אינטליגנציות, חינוך למורכבות, העצמה, בית הספר כמורה לחיים חברתיים, יעדי החינוך המשתנים כיום ועוד… ההצגה והשיחה מתאימים לא רק לאנשי חינוך אלא גם להורים!

  עוד מידע על ד"ר עליזה בלוך בכתבה ב"כאן"

ועוד הפתעה קטנה… הציעו לצוות בית הספר, סדנא מצוינת  של​ ענת בזק,  בשני נושאים מרכזיים:

 1. יצירת קהילה בחדר המורים, שימוש בהון האנושי בכיתה ככלי ללמידה, למידה באמצעות אינטליגנציות של הילד, חווית למידה מתוך היכרות עם התלמידים וביניהם, בירור זהות אישית אצל תלמידים.
 2. לומדים גם בעיניים– סדנאות לצוות המורים (וגם לתלמידים) במגוון נושאים, המביאים את הנושא החזותי לשילוב עם הלמידה העיונית. 

*את הסדנאות אפשר להזמין גם דרכנו! ההרצאות של "נאמני תורה ועבודה" להורים, ניתנות ללא עלות, מלבד החזר נסיעות. הזמנת הצגה/ דוברים נוספים וסדנאות מתומחרים בנפרד. הקדימו לשריין תאריך!

סרטונים מהרצאות