התרמיל היהודי-מסע בר מצווה בקהילות ישראל. ד"ר עליזה לביא

 

ככל שהתקרבה שנת בר-המצווה של בננו, רצינו לדעת יותר. מדוע דווקא בגיל 13? כיצד חגגו בעבר? מה מקור המנהג לזרוק סוכריות על חתן הבר-מצווה? איך ובעצם מדוע נושאים דרשה? כך החל המסע אל התרמיל היהודי ואל כיסיו החבויים והנסתרים.

מחקר אישי-משפחתי של עליזה לביא הוא היסוד לספר זה. האסופה, שמקורה בארבע כנפות תבל, מקבצת לראשונה מנהגי אבות, מורשת אימהות ויצירות וסיפורים בני זמננו, ומלמדת על געגוע הדורות.

"היעדרן של תפילות מסורתיות פתח את השער לתפילות אישיות ומחודשות. לא מקרה הוא שאת התרמיל היהודי ערכה ד"ר עליזה לביא, שספרה תפלית נשים מעורר עניין עצום בכל שכבות החברה הישראלית". פרופ´ חננאל מאק

"דומה שהיה זה אך אתמול. כף ידי הקטנה נתונה בתוך כף ידו הגדולה של אבי, ואנו צועדים יחדיו. ידו של אבי ממשיכה לאחוז בידי בכל החלטותיי, התלבטויותיי ומעגל חיי. התרמיל היהודי מחזיר אותי לאותם זכרונות מתוקים ומחוזות מופלאים". משה איבגי

ד"ר עליזה לביא היא חוקרת-יוצרת, מרצה במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן, פעילה חברתית ואשת תקשורת. בעבודתה מבקשת עליזה לחלץ מהעבר תשובות לשאלות של כאן ועכשיו ולהביאן למרחב הישראלי. את התרמיל היהודי היא נותנת במתנה לבנ ולבני דורו. ספרה תפילת נשים זכה בפרס National Jewish Book Award, תורגם לשפות שונות והוא רב-מכר בישראל ובעולם.

 

 

הספר ינתן במתנה לכל מחדש חברות זהב על סך 240 ש"ח (המחיר הקטלוגי של הספר: 98 ש"ח).

לחידוש החברות לחצו כאן או שילחו מייל ל: neemaney@toravoda.org.il ואנו נחזור אליכם.

אנא ציינו את עניין הספר.