חדשות המגזר, חדשות קורה עכשיו במגזר נאמני תורה ועבודה: "לא להיכנע לעמדות החרדים בתחום הגיור"

 

על רקע המגעים הקואליציוניים, הצפויים להגיע לידי הכרעה כבר בימים הקרובים, פנו גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' לראשי המפלגות המשתתפים במשא ומתן הקואליציוני, בדרידה שלא להכנע לעמדות המפלגות החרדיות בכל הנוגע לנושא הגיור.

במכתב ששיגרה התנועה לראש הממשלה בנימין נתניהו, ליו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט וליו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן, נכתב, בין היתר: "ממשלת ישראל, בתמיכתכם ובזכותכם, החליטה לקדם את הגיור בישראל, ע"י מתן אפשרות לרבני הערים לגייר, ומינתה את הרב נחום רבינוביץ' עם עוד שלושה מבכירי רבני הציונות הדתיות כצוות היגוי למערך הגיור. המהלך יצר תקווה ממשית להגברת הגיורים על פי ההלכה במדינת ישראל".

על פי גורמים בתנועה: "בימים האחרונים נפוצו ידיעות על הסכמה לפגוע בהחלטות הממשלה לקידום הגיור וברבני הציונות הדתית. איננו יודעים דבר על אמיתותן של ידיעות אלו, אך העלאתן מדאיגה מאוד".

כאן פנו הגורמים באופן ישיר לראשי המפלגות וכתבו: "אנו קוראים לכם להיות נאמנים להבטחות כל אחד מכם לפני הבחירות, ולא להיכנע לעמדות החרדיות".

בתנועה אף הזכירו את הבטחותיו של ראש הממשלה ושל ראשי המפלגות, לפני הבחירות, שלא יפגע בכל מה שקשור לנושא דת ומדינה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח ערב הבחירות כי לא יפגע בענייני דת ומדינה. ביטול מערך הגיור ופגיעה ברבני הציונות הדתית מהווה פגיעה חמורה בכך. נפתלי בנט התנגד לפגיעה במעמדם ובסמכותם של רבני הציונות הדתית בידי המפלגות החרדיות. אביגדור ליברמן, שמערך הגיור קודם בעיקר על ידי איש מפלגתו דוד רותם בעשור האחרון, הדגיש את מחויבותו לציבור העולים הנזקקים לגיור כהלכה. מערך הגיור קודם בעיקר על ידי איש מפלגתו דוד רותם בעשור האחרון".

"נודה על עמידתכם איתן על עמדותיכם היסודיות המבטיחות סיוע לשילובם של העולים, כולם מזרע ישראל, במדינת ישראל ובעם היהודי", חתמו הגורמים את מכתבם.

כתוב ע"י גיא עזרא

הכתבה המקורית מופיעה באתר סרוגים