"שלום בית"

– על זוגיות ומשפחה לדורותיה

חמישי-שבת, כ"ג-כ"ה שבט תשע"ח, פרשת משפטים, 8-10/2/18

במלון יערים, מעלה החמישה

סרטונים מהכנס

שלום בית כנס יערים

כנס בנושא המשפחה היהודית – נאמני תורה ועבודה וישיבת אור תורה מחנים

מכל סוגיות השעה, נדמה כי המשפחה נמצאת בראש הסוגיות הבוערות כיום. חוסר הרצון או ההזדמנות להינשא, אחוזי הגירושין הנוסקים, משבר ההורות המתמשך, שינוי המבנה ההירארכי במשפחה, הזיקנה ההולכת ומתארכת. -כל אלה מעמידים אתגרים בפני החברה כולה.

לחברה הדתית, הרואה במשפחה ערך יסודי, ההתמודדות ייחודית וקשה באופן מיוחד, ואנו מבקשים לדון באתגרי השעה ובהזדמנויות החדשות הניצבות לפתחנו.

רשימת המרצים/ות

הרב חיים נבון

הרב חיים נבון

הרב חיים נבון (נולד ב-25 ביוני 1973 ברמת גן) הוא רב, סופר ופובליציסט. במשך עשר שנים (2006–2016) כיהן כרב קהילת השמשוני במודיעין.

פרופ’ טוביה פרי

פרופ’ טוביה פרי

פסיכולוג קליני בכיר במרפאה הפסיכיאטרית, מרכז רפואי הדסה. בנוסף לעבודתו עם נפגעי אירועים טראומטיים ד"ר פרי עוסק בטיפול בהפרעות אישיות, בדיכאון ובדילמות של זהות אישית במבוגרים ובמתבגרים.

פרופ’ שושנה רבל וילק

פרופ’ שושנה רבל וילק

מומחית להמטו-אונקולוגיה ילדים, חברת האיגוד וראש החוג לרפואת ילדים באוניברסיטה העברית. רופאה בכירה בבית החולים שערי צדק בירושלים

הרבנית רבקי ישראלי

הרבנית רבקי ישראלי

רכזת חינוכית ויועצת באולפנת נווה חנה. מלמדת במדרשת לינדנבאום ומרכזת תוכנית להכשרת מחנכות בהרצוג. מטפלת משפחתית וזוגית ומעבירה סדנאות בנושא: חינוך למיניות בריאה.
נשואה לעודד, אמא לשבעה וסבתא לשישה.(תמונה- דובי רעים)

ר’ אהוביה גורן

ר’ אהוביה גורן

תלמיד בכולל ישיבת מחנים, ובאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במחלקה להיסטוריה

הרב שלמה וילק

הרב שלמה וילק

הרב וילק ראש ישיבת מחניים, למד בכולל הדיינות של מכון אריאל והוא בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת בר אילן, וכן תכנית השלמה במחשבת ישראל ופילוסופיה באוניברסיטה העברית. נשוי לפרופ’ שושנה ואב לחמישה. חבר וועדת האתיקה של ארגון רופאי פוריות (איל"ה), ויועץ מדיה לקרנות קולנוע.

הרב שלמה וולפיש

הרב שלמה וולפיש

גדל ולמד בישוב תקוע. בוגר ישיבת מקור חיים, וישיבת ההסדר בעתניאל והישיבה הגבוהה בתקוע. בוגר מכללת הרצוג ומדריך טיולים בירושלים ובארץ. נשוי לאביה, מטפלת באמנות, ואב לשלשה ילדים. הרב שלמה מלמד משנה וחסידות בישיבה.

פרופ’ חנה קהת

פרופ’ חנה קהת

חנה קהת היא פרופסור לתנ"ך, למחשבת ישראל וללימודי מגדר במכללות האקדמיות לחינוך גבעת וושינגטון, סמינר הקיבוצים ומכללת אחווה, ומייסדת "קולך" - תנועה פמיניסטית ציונית-דתית.

הרב שראל רוזנבלט

הרב שראל רוזנבלט

למד בישיבת ההסדר בעתניאל שמונה שנים בהם שירת בצבא. שימש גם כר"מ בעתניאל. בוגר תואר ראשון במכללת הרצוג במסלול חינוך, תושב"ע ומחשבת ישראל, ומוסמך במחשבת ישראל באוניברסיטת בן גוריון. מתגורר באפרת, נשוי לצורית ואב לארבע בנות. רב קהילת הרימון באפרת.

הרב דוד סתו

הרב דוד סתו

רב העיר שהם, יו"ר ארגון רבני צהר ויו"ר עמית ברשת אור תורה סטון.
פירסם מאמרים הלכתיים רבים ופרסם לאחרונה יחד עם בנו, את הספר "אבוא ביתך", על זוגיות ומשפחה.
נשוי לאביבה. אב לתשעה ילדים. סב למספר נכדים. מתגורר בשהם.

תהלה פרידמן

תהלה פרידמן

ירושלמית, ואם לחמישה
עמיתת מחקר במכון הרטמן ומנהלת תוכניות במכון שחרית. בוגרת בית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל. בעלת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית ובוגרת מספר שנות מדרשה- במדרשת ברוריה ובבית מורשה. ניהלה את המשרד הישראלי של פדרציית מרכז ניו ג’רזי ואת קרן נס- קרן פילנתרופית השייכת לפדרציה. בעבר עבדה כיועצת לנתן שרנסקי, עת כיהן כשר לענייני תפוצות חברה וירושלים, וכן בקרן יד הנדיב. ממקימי "תנועת ירושלמים"

הרב שאול וידר

הרב שאול וידר

ר”מ בתוכניות הישראליות של מדרשת לינדנבאום, מבית אור תורה סטון, משורר הוציא שני ספרי שירה בהוצאת כרמל, מנחה סדנאות כתיבה וביבליותרפיסט.

איילת וידר כהן

איילת וידר כהן

פסיכולוגית קלינית, מורשית לטיפול בהיפנוזה וברפואת גוף נפש.
מייסדת שרות פסיכולוגי במרכזים לבריאות האישה של קופ"ח מאוחדת במחוז ירושלים. מומחית להתמודדות עם בעיות פוריות. מחברת המדריך "באהבתינו-גוף ונפש בזוגיות" מדריך לאינטימיות זוגית ומינית, מרצה בקריה האקדמית אונו, לשעבר יו"ר קולך

הרב אליהו גטנו

הרב אליהו גטנו

נשוי ואב ל-4 ילדים, מתגורר בכרמי צור, גוש עציון. למד בישיבת תקוע. שימש כשליח של הרב שטיינזלץ בארה"ב, ובלוקמסבורג. שירת שירות צבאי ברבנות הצבאית במדור הלכה. שימש ככותב ועורך במהדורת רמב"ם שטיינזלץ, ובמהדורת משנה שטיינזלץ. מוסר שיעורי גמרא והלכה בקהילות שונות בגוש עציון. לומד לרבנות ומשמש כר"מ הלכה בישיבת מחנים. משמש כחוקר במכון "עד הנה" לחקר יהדות ספרד במכללת הרצוג.

רחלי וסרמן

רחלי וסרמן

בוגרת בי"ס לקולנוע וטלויזיה מעלה. בימוי צילום והפקת סרט גמר דוקומנטרי "בת הרב" זוכה קרן גשר בפיצינג פסטיבל דרום 2011 ובתמיכת יס-דוקו. זוכה פרסים רבים והיתה שותפה במספר רב של סרטים, תוכניות ועוד.

יעל להמן

יעל להמן

יעל להמן. יועצת בכירה בחנוך הדתי (בדימוס), יועצת ארגונית, מטפלת משפחתית. מרכזת פורום אנשי מקצוע לאוטיזם בתפקוד גבוה. מרצה לניהול טיפול בלקויות תקשורת (מכללת דוד ילין), מטפלת ומדריכה משפחות וקבוצות בעמותת אלו"ט, ועמותת שק"ל, חברה בצוות המרכז לאוטיזם באוניברסיטה העברית בירושלים.

טליה רוט

טליה רוט

קיבלה את תואר השני שלה מאוניברסיטת בר אילן ועובדת כפסיכולוגית בקליניקה פרטית בירושלים.
טליה עובדת עם שורדות ניצול מיני, אונס, או התעללות במשפחה, זוגות שעוברות טיפולי פוריות, רווקות, אנשים עם בטחון עצמי נמוך, דיכאון או חרדה. טליה גם נותנת הדרכת הורים לאנשים שמתמודדים עם ילד עם צרכים מיוחדים, ועל כך תתמקד בסדנא .

שולמית ולפיש

שולמית ולפיש

עובדת סוציאלית וטוענת רבנית. הוציאה בהוצאת שוקן שני ספרים: "הרי את לעצמך"-נשים יוזמות גירושין ו- "בטבעת זו" סודם של נשואים מוצלחים. נשואה לפרופ’ שלמה ולפיש, כירורג, אמא לארבעה ילדים נשואים.

הרב ד"ר רונץ לוביץ’

הרב ד"ר רונץ לוביץ’

נשיא נאמני תורה ועבודה
רב היישוב ניר עציון; מלמד במכללה האקדמית לחינוך "שאנן"

עלות הכנס (שני לילות): 

לזוג: 2,280 ש"ח

לזוג חברי "נאמני תורה ועבודה" או להורים של בוגרי ותלמידי ישיבת מחניים:  2,180 ש"ח

(לחידוש חברות לחצו כאן או צרו איתנו קשר בהרשמה).

פירוט מחירים לילדים, בודדים, תינוקות, הישארות במוצ"ש, זוגות צעירים וכו' – ניתן לקבל במשרד: 02-5611761

* ניתן לבטל את הרישום לשבת חודש מראש. לאחר מכן, תחוייבו בתשלום של 250 ש"ח. ביטול אחרי 14 יום לפני תחילת האירוע, יגרור תשלום מלא עבור השבת.

תקצירי ההרצאות

אהוביה גורן והרב שלמה וילק

המהפיכה המינית היא כנראה החשובה שבהפיכות החברתיות של המאות האחרונות, והיא עדיין מעצבת את השיח העולמי בנושאי משפחה, הלכה, חינוך וחברה. בשיעור הפתיחה נציג מעט מרעיונות המהפיכה והאתגרים שהיא מציבה בפנינו.

הרב חיים נבון, למה קשה למצוא אהבה?

רוחות הפירוק הרווחות במערב מאיימות לכרסם את המשפחתיות הישראלית. אליהן מצטרף השיח האקדמי, שנכבש מזמן על ידי תפיסות שאינן מאמינות כלל במוסד הזה. בעולם המתנכר לילדים, בעולם של בדידות, ראוי לשוב לתפיסת הנישואין כברית.

פרופ' טוביה פרי, הומוסקסואליות

ההרצאה תסקור את הידע המדעי הקיים בידינו כיום בקשר לנטייה ההומוסקסואלית, שכיחותה, מאפייניה ושאלת היכולת לשנותה. יוצג מודל של הערכה רב ממדית של הנטייה ההומוסקסואלית המציג תמונה מורכבת של המציאות הקלינית.

הרב שלמה וילק, שיעור לקראת תפילה

התפילה, אחת המצוות הדומיננטיות ביותר בחיים היהודיים, עומדת כיום בצומת דרכים. בעולם רציונאלי ומנוכר, בנפש עצמאית ופעילה, התפילה מתקשה למצוא מקום. 'אל תלחשו תפילה' אמר יענקל'ה רוטבליט, וביקש שנשיר שיר לשלום. האם ייתכן שלום בלי תפילה?

הרב שראל רוזנבלט, תורת האב ותורת הרב

מיהו עם ישראל – אומה או דת או בכלל משהו שלישי. הרב יהודה לאון אשכנזי ניסח את שני הצירים בה עוברת המסורת העברית – תורת האב ותורת הרב. שני אלו מהווים את הזהות העברית השלמה. זהות זו מאותגרת הן ע"י תפיסות אימפריאליסטיות והן מתוך תפיסות דתיות, מבית ומחוץ. במהלך השיעור ננסה להבין את הזהות הזו ואת השלכותיה בימינו.

פרופ' חנה קהת

חובות רבות מטילה ההלכה על המרחב המשפחתי, אולם התורה לא קבעה חובה על הורים לזון את ילדיהם, וחכמים נאלצו לתקן תקנות אלו. בשיעור נעסוק בסוגיית הזנת הילדים, ונתור אחר הסיבות בגללן בחרה התורה שלא לחייב זאת.

הרבנית רבקי ישראלי, חינוך לאינטימיות

בעידן של החצנה וגילוי סודות, חינוך לאינטימיות הוא משימה קשה עד מאוד. איך מחנכים לשמירת סודו של הגוף בעידן בו הגוף מעורטל ונתון למסחר ולפיתוי? ננסה לברר איך מחיים מחדש את האינטימיות בחיינו.

הרב שלמה וולפיש, עילת הגירושין

רבים מבכים את קריסת המבנה המשפחתי ועליית אחוזי הגירושין. תורת ישראל לא התנגדה לגירושין, אולם העמידה תנאים ועקרונות המהווים עילה לגט. נעסוק בלגיטימציה של מוסד הנישואין, ובעילות לפרקו.

פרופ' שושנה וילק-רבל, הילד המושלם

בעידן פוסט אנושי, מאיים יובל נח הררי, הסייבורגים ינצחו. החיפוש אחר הילד המושלם גובה מחירים כבדים ברוח ובחומר, ומעלה תהיות בקשר לעתידו של האדם בעולם. בהרצאה נעסוק בדוגמה אחת מיני רבות, ונתהה על הרווחים וההפסדים העומדים לפנינו.

הרב שראל רוזנבלט, שיעור לקראת תפילה

מדוע וכיצד קשורה התפיסה הלאומית שלנו לבעיית הדור בענייני התפילה ולעליה באחוזי הגירושין. מהי התודעה האנושית המוסרית וכיצד עומדים לפני ה' בתפילה? בבסיסה של התורה עומדת תפיסה אמונית ופסיכולוגית ייחודית שעשויה לאתגר ולהאיר באור אחר את התודעה האנושית בדורנו.

פרופ' טוביה פרי, מודלים של זוגיות בבראשית

מתוך תפיסה שסיפורי ספר בראשית תורה הם וללמוד מהם אנו צריכים, ההרצאה תנסה להציג מספר מודלים אפשריים של זוגיות בעקבות סיפורי האבות.

סדנה: הרב שאול וידר, מעמדם של סבא וסבתא

סדנא זו היא הזמנה להתבונן  בתבונה ושימת לב למערכת היחסים של סבים וסבתות עם נכדיהם ונכדותיהם ובכיוון ההפוך –

האם הורינו מתנהגים, מתפקדים, מתנהלים הסבא וסבתא כפי שנהגו הוריהם? מה חשוב, ראוי, רצוי, צריך שיהיה לנכדים ונכדות מהסבא והסבתא? ולהיפך – כמה מתאים וכדאי לצפות ל"נחת יהודית" מנכדים ונכדות? על כך נעיין בעזרת קטעי ספרות ושירה.

סדנה: יעל להמן, ילדים במשבר

הילד המושלם שלנו משתנה לנגד עינינו. משבר התפתחותי "נורמטיבי" או משבר חריף? איך נדע מהי ההתערבות ההולמת? האם בעידן הנוכחי השתנו אפיוני המשבר, עוצמתו סיבותיו ותוצאותיו? בשאלות אלו ונוספות נעסוק בסדנה, בליווי קטעי שירה.

סדנה: הרב שלמה וילק והרב שראל רוזנבלט, התמודדות עם ילד דתל"ש

הקב"ה ברא עולם וביקש ממנו טוב. לצערו ולצערנו, העולם לא נוהג כפי שהבורא מבקש, והוא ית' היה הראשון שנאלץ להתמודד על דתל"שים. נבחן את דרכו של האל בהתמודדות עם העולם, ונלמד על דרכים להתמודד בעצמנו.

סדנה: טליה רוט, להיות הורה לילד מיוחד

מה קורה להורים כשלילדיהם יש צרכים מיוחדים (שכלי, פיזי, או רגשי)? בסדנה זה נעסוק בתהליכים הפסיכולוגיים והנפשיים שהורים עוברים כשהם מגדלים ילד מיוחד.

סדנה: שולמית וולפיש, הפרדוכסים של הנישואין

חיי נישואין מורכבים מעולם של הפכים רבים, המבקשים הרמוניה. בסדנה נלמד על הצירים הפרדוכסליים, ועל האפשרויות השונות לשלב ולאחד בין הצירים.

הרב שלמה וילק, סבא וסבתא

ההיסטוריה, התרבות, ההלכה והחוק לא העניקו מעולם מעמד מיוחד לסבים וסבתות, משום שזהו מוסד חדש יחסית, והעיסוק בו מועט. חכמים אומרים שסבתא בבית היא כמטמון, וסבא כמעמסה (ערכין י"ט א), ושני הדברים כבר לא תקפים לימינו, בהם סבתות עדיין עובדות וסבים שותפים יותר, ובמקרים רבים סבתא היא עדיין אמא צעירה, ואת מקומה מחליפה סבתא רבה. בשיעור נלמד מעט מן הסוגיה המורכבת של מקומם של הסבא והסבתא במשפחה, זכויות וחובות.

לוח זמנים (*נתון לשינויים)

התפילות וההרצאות המרכזיות יתקיימו באולם שקד. כלל הארוחות יתקיימו בחדר האוכל הנמצא באגף הלובי.

יום חמישי

– 14:00 כניסה לחדרים

– 15:45 תפילת מנחה

– 16:00 פתיחה: הרב שלמה וילק

מושב ראשון: מיניות וזוגיות

– 16:05 אהוביה גורן והרב שלמה וילק – מצגת ודיון בנושא המהפכה המינית והעם היהודי

– 17:00 הרב דוד סתו- הלכות משפחה 

– 17:45 הרב חיים נבון- למה קשה למצוא אהבה?

– 18:15 תפילת ערבית

– 18:30 ארוחת ערב

– 19:35 פרופ' טוביה פרי- ודבק באשתו? התמודדות עם נטיות הומוסקסואליות

מושב שני: הורות

– 20:35 "בת הרב", סרט ושיחה עם היוצרת רחלי וסרמן

יום שישי

– 06:15 הרב שלמה וילק- שיעור לקראת תפילה –השכל והרגש בתפילה

– 07:00 שחרית

– 07:30 ארוחת בוקר

חברי חוג הידידים ומובילי התנועה יתכנסו לארוחת בוקר משותפת, שיח ודיון על תוכנית התנועה לשנים 2019-2020. הארוחה תתקיים באולם ארז, בסמוך לחדר האוכל.

מושב שלישי – הורות וילדים

– 08:30 הרב שראל רוזנבלט- תורת הרב ותורת האב

– 09:30 הרב אליהו גטנו – מהי 'תורת אמך'?

– סדנה במקביל: תהלה פרידמן – משפחה כדגם פוליטי?

– 10:15 פרופ' חנה קהת – מדוע אין חובת הזנה של ילדים?

– סדנה במקביל: הרב שלמה וילק וגב' אביה וולפיש- "ברא כרעא דאבוה"- יחסי אבות ובנים

– 11:15 הפסקה

– 11:30 הרבנית ריבקי ישראלי – חינוך לאינטימיות

– סדנה במקביל: הגב' איילת וידר – גוף ונפש בזוגיות ובהורות

– סדנה במקביל: הרב שאול וידר – מעמדם של סבא וסבתא 

– 12:15 הרב שלמה וולפיש – עילת הגירושין

– סדנה במקביל (אותה סדנא פעם נוספת): הרב שאול וידר – מעמדם של סבא וסבתא

– 13:00 ארוחת צהריים קלה והתארגנות לשבת

ערב שבת

– 16:30 קבלת שבת מוסיקלית עם הרב שראל רוזנבלט והרב שלמה וולפיש- במבואה לאולם שקד

-17:00 הדלקת נרות במבואה של אולם שקד

– 17:05 מנחה וקבלת שבת

– 18:00 סעודת שבת

– 19:30 פרופ' שושנה וילק – הילד המושלם

– 20:30 עונג שבת ושיעור משותף של רבני ישיבת מחנים והרב רונן לוביץ': סיפורי מעשיות: מעשה בטענדא ורענדא, רבי נחמן מברסלב

שבת בבוקר

– 07:00 קפה  ועוגה

– 07:15 לפני תפילה- הרב שראל רוזנבלט

– 08:00 שחרית

– 10:00 קידוש וסעודה שנייה

מושב חמישי – זוגיות במשבר

– 11:15 פרופ' טוביה פרי- מודלים של זוגיות בבראשית

– סדנה במקביל: הגב' יעל להמן- ילדים במשבר

– 12:00 סדנאות במקביל :

– הרב שלמה וילק והרב שראל רוזנבלט- יחס לילדים דתל"שים (באולם הראשי)

– גב' שולמית וולפיש – 'בטבעת זו', הצלחה וכישלון בחיי נישואין

– גב' טליה רוט – להיות הורה לילד מיוחד

– 13:00 מנחה

– 13:30 סעודה שנייה

-מנוחה

מושב שישי – סבא וסבתא

– 16:00 הרב שלמה וילק – מעמדם של סבא וסבתא, שאלות חברתיות ואתיות

– 17:00 כיבוד

– 17:30 סיכום ודיון פתוח, הרב רונן לוביץ' ושמואל שטח – משפחה חדשה וכיוונים למעשה

– 18:30 הבדלה מוסיקלית עם הרב שלמה וולפיש

– ערבית (17:58 צאת שבת)

אנא החזירו את מפתח השבת וסעו בזהירות כדי שניפגש

מידע נוסף לאורחים:

כמידי שנה אנו מתרגשים מחדש לקראת הכנס.

על מנת שכולנו נתכונן היטב מראש, אנא בבקשה, קראו בעיון את ההודעות שלהלן,

נשמח לכל הערה והארה ולכל עצה ותבונה.

1. כמו בכל פעם נחלק לאורחים "דף קשר" פשוט עם מספר טלפון, דוא"ל, ושם הישוב של כל אחד ואחת מן האורחים. הדף נועד למטרת שמירה על קשר בין המעוניינים. במידה ומישהו מכם אינו מעוניין ששמו יופיע ברשימה, נשמח אם בבקשה יאמר לנו באמצעות פנייה למשרד.

2. לוח הזמנים צפוף ועמוס ואנו ממליצים לכם לבא מוקדם, לנוח מעט ואז להיכנס רעננים לכנס. הכניסה לחדרים מתחילה רשמית בשעה 14:00 אך מרביתם יהיו מוכנים לכניסה בשעה 13:30.

עניין נוסף הוא שעת הסיום. אע"פ שהשבת יוצאת בשעה מעט מוקדמת יותר, רב השיח המסכם, תפילת ערבית והבדלה יסתיימו בערך בשעה 18:45. אנו מבקשים מכם לתכנן את עיתותיכם על פי לוח זמנים זה.

3. מי אחראי על מה?

פיתוח ובניית התכנים ע"י צוות ישיבת מחניים.  עניינים הקשורים לאירוח במלון: ענבר תיירות (ע"י רינת): 052-5353540. ענייני תשלום, משרד נאמני תורה ועבודה (ע"י אידית), 02-5611761. לכל דבר אחר: שמואל שטח- 052-7731906

4. ספא- יש הנחה לאורחי המלון. במידה ואתם מעוניינים בטיפולי ספא, אנו ממליצים לכם להרשם מראש (כבר היום) על מנת לאפשר לצוות הספא להתארגן בהתאם. קישור לעמוד הספא.

5. נגישות: המלון על מתקניו השונים, נגיש לנכים ולבעלי מוגבלויות. ישנם חדרים המיוחדים לשם כך (יש לתאם איתנו מראש).

6. נא להביא סידורים, חומשים וברכונים.

7. מיזוג אוויר בחדר ההרצאות: מיזוג האוויר פועל באופן קבוע לפי טמפרטורה קבועה. באופן טבעי, פיזור האוויר משתנה ממקום ישיבה אחד למשנהו. אנו ממליצים להביא סוודר נוסף למקרה של קור. לא נוכל לשנות את מערכת הקירור בהתאם לכל אדם באופן אישי.

8. שעוני שבת: אין שעוני שבת ובכל מקרה אנו תמיד ממליצים להשאיר רק אור קבוע בחדר האמבטיה. כמו כן, יש לכוון את טמפ' המזגן מערב שבת בהתאם להעדפותיכם.

9. דרכי הגעה למלון, כולל תחבורה ציבורית, יש אוטובוסים עד למלון. ב-WAZE יש להקליד: לחצו כאן

10. בערב שבת (לפני כניסת השבת) תתקיים קבלת שבת מוסיקלית. הנכם מוזמנים להביא איתכם כלי נגינה, להצטרף ולהוביל את השירה. מי שיודע/ת נגן- נשמח אם יעדכן אותנו.

11. בשבת תופעל מערכת הגברת קול שפיתח מכון "צומת". מיותר לציין שמדובר בפיתוח טכנולוגי שמיועד לתפקד בשבת ללא כל חשש לחילול שבת והמערכת מיועדת לאו דווקא למקרים של דיעבד. מי שסקרן ללמוד במה מדובר, מוזמן להיכנס לאתר של צומת בקישור זה.  רכשנו לעצמנו את המערכת ונשמח להשאילה לאירועי החברים.

12. בתפילת שבת בבוקר לא יתקיים השנה מניין שיתופי הלכתי.

13. המלון הוא זה שמחליט על שיבוץ החדרים ולכן אין באפשרותינו להתחייב לשמירת חדר מסויים באגף מסויים.

14. ניתן להשאיל בעלות של 3 ש"ח, כרית לריפוד הכיסא. מספר הכריות מוגבל והן יונחו בכניסה לאולם שקד.