"להעמיד לדין את הדיינים שחתמו על הפשקוויל"

 

פורסם באתר סרוגים ע"י גיא עזרא.

תנועת 'נאמני תורה ועבודה', מגנה בחריפות את הפשקוויל שפורסם נגד חבר הכנסת אלעזר שטרן מ'יש עתיד', עליו חתומים רבנים חרדים בכירים המזוהים עם תנועת ש"ס וקוראים להעמיד אותם לדין.

 

תנועת 'נאמני תורה ועבודה', מגנה בחריפות את הפשקוויל שפורסם נגד חבר הכנסת אלעזר שטרן מ'יש עתיד', עליו חתומים רבנים חרדים בכירים המזוהים עם תנועת ש"ס וקוראים להעמיד אותם לדין.

גורמים בתנועה מסרו ל'סרוגים' כי "תנועת נאמני תורה ועבודה מביעה צער עמוק על דברי רבני ש"ס, בתוכם דיינים בבית הדין הגדול, כלפי חבר כנסת. לצערנו, אלה הם הפנים של בית הדין הרבני הגדול בפני הציבור".

הגורמים טוענים כי "מדובר בהמשך תהליך הפוליטיזציה של בית הדין הרבני. לא יעלה על הדעת שדיין בבית הדין הגדול, יתבטא בצורה כזו גסה וחמורה בתקשורת נגד חבר כנסת". בסוף דבריהם קוראים הגורמים לשרת המשפטים איילת שקד לשקול להגיש קובלנה ולהביא להעמדתם לדין משמעתי של הדיינים החתומים על הפשקוויל.

 

שפל חסר תקדים

כאמור, בעקבות דבריו נגד הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ולאחר שהרב צבי טאו והרב שלמה אבינר פרסמו נגדו גילוי דעת המגנה את דבריו, הבוקר (חמישי) מצטרפים רבנים חרדים לגינוי ומפרסמים מכתב התוקף את חבר הכנסת אלעזר שטרן.

במכתב אותו פרסם הרב ציון בוארון, וחתומים עליו עוד מספר רבנים חרדים, נכתב בין היתר: "לפני מספר ימים שמענו את ח"כ א. שטרן מיש עתיד כאשר בחוצפה ושפל חסר תקדים אומר מעל בימת הכנסת אני מזלזל ברב הראשי (הספרדי). ואת העילה לדברי הבלע הוא מוצא בגין הדיון ביחס לכשרותו של הגט המסוים אשר יצאו נגדו גדולי הדיינים וכל גדולי הפוסקים בארץ ובחו"ל"

עניין הלכתי חמור

לדברי הרבנים החתומים על המכתב: "אילו היה מדובר בעניין שבשטח הרפואה או אפילו בתחום הביטחוני לא היה מעיז ח"כ שטרן להתערב ולהביע דעה, ואילו כאן בעניין הלכתי שהוא מן החמורות שבחמורות והשלכותיו החמורות לעניין כשרות הילדים המתייחס גם לאנשים אחרים בא אדם שאין לו שיג ושיח בכך והוא מביע דעה ואף מרשה לעצמו לחרף ולגדף רב ראשי בישראל קבל עם ועידה, קבל העולם כולו הצופה בשידור ישיר בנעשה בכנסת ישראל".