תחום הכשרות בישראל הוא תחום סבוך במיוחד. מערך הכשרות הממלכתי נגוע בכשלים מבניים רבים- יחסי משגיח-מושגח, אי פיקוח, כספים שאינם מדווחים ועוד הם רק חלק קטן מהמורכבות בתחום. נוסף לאלו, המערך כיום נמצא תחת לחצים פוליטיים ומסחריים כבדים אשר מסכלים כל שינוי והתייעלות בתחום. ניירות עמדה רבים נכתבו בנושא ואנו מסייעים לכם להבין וללמוד כמה התחום פרוץ וזקוק לשינוי. 

עוד בנושא הכשרות:

כאן

צער רב נגרם השבוע לזוגות רבים שנאלצו לשנות ברגע אחד את כל תוכניותיהם ליום המיוחל. אף אחד מאיתנו לא רוצה להתחלף עם זוג שנאלץ לערוך חתונה בחצר הבית. ועדיין, הסרטונים המרגשים של "חתונות הקורונה" מהווים הזדמנות לתהות על ערכי הצניעות בחברה שלנו וּלְשִׂמְחָה מַה זֹּה עֹשָׂה. בעזרת החוקר אריאל פינקלשטיין, ערכנו לפני כשנתיים מחקרים שמפלחים […]

רשימת עסקי קייטרינג המקפידים על היתר מכירה

לצורך חיזוק אחיזתנו בקרקע ארץ ישראל, מצ"ב רשימת עסקים הפועלים עם ירקות ופירות מהיתר מכירה.

אנו קוראים לציבור להדר בתמיכה בחקלאות הישראלית ולצרוך יבול של היתר מכירה, כהוראתם של גדולי ישראל ולטובת מדינת ישראל, כלכלתה וחזון ישוב ארץ ישראל.

* נציין שאין לנו שום קשר עם עסקים אלו ורשימה זו נבנתה על פי עדותם בלבד. כמובן שאין ברשימה זו בכדי להעיד על נכונות המידע או על טיב האוכל והשירות.  נשמח להוסיף שמות נוספים. תודה למוהל בן ישי חוטר על העלאת המודעות וריכוז שמות העסקים.

שיפור מערכת הכשרות במדינת ישראל / הרב אהרון כץ

עם הקמתה של הממשלה החדשה לפני מספר חודשים, הודיע שר הדתות על מספר שינויים מערכתיים בשירותי הדת. אחת מהן נוגעת למערכות הכשרות, הנהוגות כיום במדינת ישראל.

אין בדעתי במסגרת זו להכנס לפרטי תכניתו של כבוד שר הדתות ולוויכוח הציבורי שהתעורר בעקבותיו. אני מבקש לעמוד כאן על מספר נקודות עקרוניות, שראויות לבחינה ולשיפור במערכת הכשרות הקיימת כיום ושאני מקווה שהרפורמה שתבוצע וודאי במערכת הכשרות, תיתן להם התייחסות ותשובה.

משגיחי הכשרות בישראל, תמונת מצב / שבתון

כיצד לדאוג לשיפור תנאי העסקתם ולייעול המערכת, באופן שייטיב עם המשגיחים ועם צרכני הכשרות כאחד

לאחרונה הכריז השר לשירותי דת, מתן כהנא, על מהפכה בשוק הכשרות בישראל.

על השלכותיה של המהפכה על צרכני הכשרות ועל העסקים בישראל דובר רבות. נושא מדובר פחות הוא משגיחי הכשרות עצמם. מה יהיו ההשלכות לגבי משגיחי הכשרות? האם תנאי עבודתם ישתפרו או יורעו וכיצד כל זה ישפיע עלינו? שוחחנו עם שניים שעוסקים בתחום שנים, הרב רונן לוביץ', רב ניר עציון, המעניק תעודות כשרות לעסקים ומלונות, ויניב שפירא יו"ר ועד משגיחי הכשרות הארצי בהסתדרות.

סערת החמץ בבתי החולים: מחיר ה"מקף המחבר" ומקומה הנאלם של ההלכה / שמואל שטח

"העמדה הציונית-דתית לא צריכה להיות התייצבות אוטומטית לצד כל חומרה שהרבנות הראשית (החרדית) מבקשת להטיל על הציבור" | מנכ"ל נאמני תורה ועבודה על סערת החמץ בבתי החולים

די לשחק לידיים של עסקני הכשרות / תני פרנק

הפוליטיקאים החרדים כבר מחככים ידיים בהנאה. המאמר של רם פרומן מתאים להם כמו כפפה ליד ("מבחן הצ'יזבורגר", 24.7). הנה, גם ח"כ אלעזר שטרן, מי שפעל מתוך הכנסת למען תיקון יחסי דת ומדינה ועשה זאת גם בשם היהדות ולא רק בשם הדמוקרטיה, גם הוא בין המותקפים של יו"ר הפורום החילוני. וכל זאת למה? משום שהעז לבקש סולידריות מהצד השני.