מחזקים את הרב אליהו: "חיים במדינה יהודית"

 

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/198/460.html?hp=1&cat=468


עשרות רבנים מלווים בח"כים סיירו בצפון במטרה לחזק את ההתיישבות היהודית ואת רב העיר צפת שיזם את מכתב הרבנים. "קריאת התורה"
9/1/2011 16:00


קבוצה של 40 רבנים, מלווים בחברי הכנסת אורי אריאל ויעקב כץ מהאיחוד הלאומי, עלתה היום (א') צפונה לצורך סיור לחיזוק ההתיישבות בגליל. הרבנים סיירו בערים נצרת ועכו והגיעו לפגישת חיזוק עם הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, החתום על פסק ההלכה שאוסר על יהודים להשכיר או למכור נכסי נדל"ן לערבים.

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו צילום: אלי דסה
הרב זלמן ברוך מלמד רב היישוב בית אל ומראשי רבני הציונות הדתית נאם בפתח הדיון הסגור של 40 רבנים בצפת עם הרב שמואל אליהו רב העיר ואמר: "אנו נחושים ברצוננו שזו תהיה מדינה בעלת זהות יהודית ועל כך המאבק. יש המבקשים לטשטש זהות היהודית של המדינה ולהופכה למדינה חסרת זהות".

לדבריו, "המכתב של הרבנים זו קריאה של התורה ויש לעורר שייהפך למכתב של כל רבני ישראל.
יש לשאוף ולהיאבק על כך ושנכריז כולנו שנוכרים יוכלו לגור בארץ הזו בכפוף להכרתם בכך שלמדינת ישראל ישנה זהות יהודית מובהקת". בסיום דבר אמר הרב מלמד כי הרבנים "מחזקים את הרב שמואל האמיץ, אשר הביע דעה הלכתית ברורה ופשוטה".

עמותת "נאמני תורה ועבודה" מסרה בתגובה: "ההצהרות החוזרות ונשנות בדבר איסור מכירת דירות לשאינם יהודים, פוגעות בראש ובראשונה במקומה של היהדות בחברה הישראלית והעיסוק הציבורי בנושא גורם נזק קשה לחזון הציוני של מדינת ישראל. שלמות העם ומרקם היחסים בין כל חלקי יושבי הארץ הוא תנאי לקיומנו ושלומנו, והעלת הנושא שוב ושוב, הופכים את שיכותה של ארץ ישראל לעם ישראל, לתחום השייך לפלג מצמצם בלבד".

 


לפני עשרה ימים זומן הרב שמואל אליהו, לחקירה במשטרה בעקבות מכתב הרבנים הקורא שלא למכור או להשכיר דירות לערבים. הרב אליהו אמר למעריב כי הוא הודיע למשטרה שלא יוכל להתייצב לחקירה במועד הנקוב, אבל גם לא אמר כי הוא יסרב להיחקר במשטרה, כפי שנהג הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, שזומן אף הוא לחקירה בעקבות תמיכתו בספר "תורת המלך" העוסק ב"הלכות הריגת גוי".

הרב אליהו אמר בתגובה: "אינני חושש מחקירה, אך ביקשתי מהמשטרה לברר האם זומנו לחקירה גם דויד גרוסמן, יוסי שריד ושולמית
אלוני שהפגינו נגד התיישבות יהודים בשכונת שמעון בצדיק. כמו כן אני מבקש לדעת האם יזומנו לחקירה ראשי קק"ל שבתקנון שלה יש איסור מכירת קרקע לנוכרים".