מחליטים שלא להחליט

 

הדחת הרב מצגר: מחליטים שלא להחליט

הדיון בעניין הדחת הרב מצגר הסתיים ללא תוצאות.
יחד עם זאת מבטיחים בוועדה לסיים את ההליך תוך שלושה שבועות.

עודד בן צבי ו06/01/2008

הפגנה נגד מצגר מחוץ לוועדה

 

ביום חמישי התכנסה במשרד המשפטים הוועדה למינוי דיינים בראשות שר המשפטים דניאל פרידמן בכדי לדון בהדחתו של הרב מצגר.

לדיון נשלח עורך דינו של מצגר דוד ליבאי שבמשך כשעתיים תקף את היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז על כך שהמליץ לוועדה לדון בהמשך כהונתו של מצגר כדיין, למרות שכבר החליט לסגור את תיק החקירה נגד הרב מצגר.
בסופו של דבר החליטו חברי הוועדה שלא להחליט ולהעביר את הדברים שנאמרו לידי היועץ המשפטי לממשלה ולאחר תגובתו ותגובת הרב מצגר תתכנס הוועדה שוב ותכריע בעניין. חברי הוועדה אף הציבו 'דד-ליין' של שלושה שבועות לביצוע ההליך.

גורם בוועדה אמר לכתב 'דתילי' כי "עצם דיון בעניין הדחת רב הראשי לישראל זה לא מוסיף כבוד למוסד הרבנות." בשעת הדיון הפגינו מחוץ למשרד המשפטים פעילי תנועות 'נאמני תורה ועבודה' ו'מבוי סתום' בדרישה משר המשפטים להיענות לבקשתם ולפסול את חברי הוועדה שיש להם ניגוד עניינים ואף הוסיפו כי במידה והדרישה לא תתקבל הם ערוכים להגשת בג"ץ. 'אין זה מתקבל על הדעת שאדם שעד לפני ארבע שנים לא הייתה לא כלל הסמכה לעסוק בדיינות, יתמנה לנשיא בית הדין, אנו מצפים מהרב מצגר להתפטר מתפקידו ובכך למנוע את חילול השם' נאמני תורה ועבודה הוסיפו שיש כאן הזדמנות לתיקון הטעות ההיסטורית ולבטל את שיטת הזוגות והעדתיות ברבנות הראשית ולמינוי רב ראשי אחד.