פורסם באתר: ynet

לאחר שנים של הסתרה, החליט דניאל בוקובזה לצאת מהארון באופן רשמי דווקא בישיבת ההסדר עתניאל. השנה עודד גם את חבריו להשתתף במצעד הגאווה כצעד של הבעת עמדה, בעקבות התבטאויות הרבנים: "בישיבה אף אחד לא קרא לי סוטה. זו בחירה של רבנים להתבטא בצורה אחת – כשרבנים אחרים בוחרים להתבטא בצורה אחרת"

פורסם:  22.07.16 , 02:53

ynet מישיבת עתניאל למצעד הגאווה: "הישיבה האירה לי פנים" – יהדות

לפני כשנה בחר דניאל בוקובזה (23), תלמיד ישיבת ההסדר בעתניאל, לצאת מהארון ולשתף את הישיבה בנטיותיו המיניות. בשבועיים האחרונים צפה בסערה שסחפה את המדינה סביב השתלחויותיו של הרב לוינשטיין ורבנים נוספים בו ובחבריו – ואמש (יום ה') עודד את חבריו לצעוד במצעד הגאווה בירושלים.

קיום המצעד דווקא בירושלים, מבחינתו, היא הבעת תמיכה בזכותם של להט"בים להתקיים בכבוד. "השנה למצעד הייתה עבורי משמעות נוספת מעבר למשמעויותיו הרגילות", אומר דניאל בוקובזה. "המצעד הוא הבעת עמדה לאיזה צד אתה משתייך. גם אם כאדם דתי יש לך הסתייגויות, האם אתה רוצה שהומואים ולסביות ילכו בעולם בצורה בטוחה – או שאתה משתייך למחנה שמקלל, ומעליב ומשפיל, וגורם להומואים לרצות לקבור את עצמם כל יומיים?"השבועיים האחרונים היו לא קלים עבורו, הגם שבוקובזה עצמו הוקף דווקא באווירה מכילה בישיבת עתניאל: "צריך לדעת שאחרי כל התבטאות כזאת, כמו בשבועיים האחרונים, אנשים פוגעים בעצמם. אנשים מגיעים למקומות רעים", הוא מדגיש. "והעובדה שאנשים דתיים השתתפו במצעד אתמול, הייתה הבעת עמדה".

"כילד ידעתי שנגעלים ומפחדים ממני"

בוקובזה הוא דוגמה למהפך התודעתי העצום שעברה הציונות הדתית בשנים האחרונות, ביחסה לקהילה הלהט"בית. הוא נולד וגדל במשפחה דתית-לאומית בשוהם, והא תוצר מובהק של החינוך הדתי. רק לפני כשנה, תוך כדי לימודיו בישיבת ההסדר בעתניאל, בחר לצאת מהארון.