נאמני תורה ועבודה ותחבורה ציבורית בשבת

 

 


'נאמני תורה ועבודה' בעד תחבורה ציבורית בשבת


http://www.srugim.co.il/20141-%d7%a0%d7%90%d7%9e%d7%a0%d7%99-%d7%aa%d7%95%d7%a8%d7%94-%d7%95%d7%a2%d7%91%d7%95%d7%93%d7%94?di=1


ועדת השרים לחקיקה תדון הבוקר בהצעת החוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. למרות שהצעת החוק קרוב לוודאי תיפול, ב'נאמני תורה ועבודה' תומכים ברעיון: " יש לחוקק מערכת חוקים ברוח האמנות השונות, ובעיקרן פעולתה של תחבורה ציבורית בשבת יחד עם פתיחת מוסדות בילוי ותרבות."


 תומר ניר, סרוגים 19.06.11 11:34ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום בהצעת החוק של חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ, על פיה תופעל תחבורה ציבורית בשבת, במקומות שבהם תושבי האזור הינם חילונים ואינם שומרי שבת.


 


חרדי מפגין נגד אוטובוס בשבת (ארכיון פלאש90)ח"כ הורוביץ טוען כי הצעת החוק שלו לא באה לפגוע בציבור הדתי והחרדי במדינה, אלא רק "להיטיב עם אלו שממילא נוסעים בשבת ואין להם רכב פרטי".


 חברי הכנסת החרדיים הודיעו, כי מבחינתם החוק אינו מתקבל על הדעת, ואם הוא יעבור, זה יגרום למשבר קואליציוני.


 שבת – יום תרבות וצדק סוציאלי


תומכים מפתיעים בהצעת החוק, הם דווקא אנשים מתוך המגזר הדתי. בהודעה שהוציאה דוברות תנועת 'נאמני תורה ועבודה', הם מודיעים התנועה תומכת בפעילות תחבורה ציבורית בשבת:


 "תנועת נאמני תורה ועבודה מאמינה כי על מנת להגיע לסטטוס קוו המקובל על רוב הציבור הישראלי יש לחוקק מערכת חוקים ברוח האמנות השונות, ובעיקרן פעולתה של תחבורה ציבורית בשבת יחד עם פתיחת מוסדות בילוי ותרבות. במקביל, וכחלק בלתי נפרד ממהלך זה, תיקבע סגירתם של פעילויות מסחר וקניות." נאמר בהודעה.


 "נדמה שמרבית החברה הישראלית מעוניינת בעיקרון זה, אשר משמעותו, שמירה על אופייה של השבת כיום מנוחה, יחד עם החלתה כיום תרבות וצדק סוציאלי."


 בתנועה מבהירים: אנחנו נגד הצעת החוק


בעקבות הידיעה, ביקשו בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' להבהיר, כי הם מתנגדים להצעת החוק של הורוביץ:


 "תנועת נאמני תורה ועבודה מתנגדת בכל תוקף להצעת החוק שעולה היום בכנסת המבקשת לאפשר תחבורה ציבורית בשבת, ומקווה שהיא לא תעבור. כוונתנו היא שהתנועה תתמוך בתחבורה ציבורית בשבת רק בתנאי שהדבר יהיה חלק ממהלך כולל שיכלול סגירה של בתי עסקים ומסחר בשבת, בתמורה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת."


 יו"ר הבית היהודי, שר המדע, הרב דניאל הרשקוביץ ייעדר מן ההצבעה, בשל אירוח של שרת המדע של גרמניה, אבל גם בלעדיו, מעריכים במסדרונות הפוליטיים, כי החוק לא יעבור.