ספר חדש, "גשם ורוח" /פרופ' פנחס אלפרט

 

הספר גשם ורוח הנו ניסיון מיוחד במינו לשדך בין מקורות המסורת היהודית – התנ"ך, הספרות התלמודית וההלכתית וההגות היהודית, לבין מחקר מדעי בתחום המטאורולוגיה והגיאוגרפיה. המחבר, מטאורולוג בעל שם עולמי, בוחן שורה של סוגיות מתחומי המסורת היהודית ומפרשן בעזרת הידע המדעי שברשותו.
בחלק הראשון של הספר סוגיות תלמודיות קשות להבנה, בהן מוצגות טענות שונות של חז"ל אודות אופיו של מזג האוויר, מתפרשות באור חדש ומפתיע. כך למשל, טענת חז"ל כי ניתן לחזות את עליית מפלס הפרת והחידקל בבבל לאור מצב הגשמים בארץ-ישראל מובהרת היטב לאור ממצאי המטאורולוגיה המודרנית, דברי החכמים אודות מעלותיו של הטל מקבלות הנהרה מדעית לאור מחקרים עדכניים, וכך הלאה.
בחלקו השני של הספר עוסק המחבר באנלוגיה בין התורה לבין המדע. הוא נוגע בשורה של פרדוקסים משותפים ודן בפיתרונות השווים והשונים שהוצעו בתחומי התורה והמדע לפרדוקסים אלה.

המחבר, פרופ' פינחס אלפרט, ממובילי תנועת נאמני תורה ועבודה, מדען מאמין, אב לשמונה ילדים, מכהן כראש החוג לגיאופיזיקה ולמדעים פלנטריים באוניברסיטת ת"א, עומד בראש צומת נאס"א לתצפיות על כדור הארץ בישראל והנו חבר כבוד של האקדמיה העולמית היהודית למדעים. גרסה מוקדמת של חלק מפרקי הספר פורסמה בכתבי-עת מדעיים שונים בעולם.
להזמנות:
מחיר רגיל: 82 ₪ כולל מע"מ. מחיר מיוחד לידידי ספר וידידי המחבר: 62 ₪ כולל מע"מ.
להזמנות בדואר יש להוסיף 10 ₪ ולשלוח המחאה לפקודת "הוצאת ראובן מס", לת"ד 990, ירושלים 91009