פעולה לשבת – התמדה

הקדמה: בשבת הקרובה נקרא את פרשת בהעלותך, בה מסופר על כך שאהרון היה מדליק את המנורה בכל יום. דבר "קטן" ואולי לא מרגש –  אבל בכל זאת עשה זאת במסירות גדולה ולכן זכה שהפרשה תקרא על כך.. השבת נקח את הרעיון הזה מפרשת השבוע ומתוכו נצמח לדבר על התמדה

מהלך הפעולה:

1.נפתח את הפעולה במשחק: נקח 2 חניכים החוצה ונבקש מהם 2 דברים שונים: המדריך יפתח את הפעולה בפעולת הסחה כלשהי, כמו לקרוא ספר ילדים, לספר על פרשת שבוע, או סתם להמציא סיפור שקשור לסניף. מ2 החניכים שלנו נבקש שכל דקה, מישהו מהם יעשה משהו שחוזר על עצמו. אחד יילך ויסגור את החלון/יפתח את החלון כל דקה. השני – שיגיד מילה אחת חוזרת כל דקה. כמו "אחלה". "יופי". "סבבה". ככה שהחניכים ישימו לב- למרות שהמדריך מקריא/מספר לנו עכשיו סיפור – ששני המתנדבים שלנו עושים משהו שחוזר על עצמו בזמנים דיי מדוייקים. נתן לחניכים שלנו 6 פעמים לחזור על מה שהם עושים – ונסיים את המשחק.

נספר לשאר החניכים מה ביקשנו מ2 החניכים המתנדבים, ואז- נפנה לחניכים שהתנדבו ונשאל : איך היה לכם לעשות את אותה פעולה שוב ושוב? לזכור לבצע אותה כל דקה? לחזור על אותו דבר? הצלחתם להקשיב לסיפור? זה היה לכם כיף או קשה?

2.שיח- נפתח ונגיד שהיום בפעולה נדבר על היכולת להתמיד. לעשות מעשה שהוא חוזר על עצמו, יום אחר יום, אותו מעשה מחדש.

נשאל- תנסו לחשוב על משהו אחד בחיים שאתם מתמידים בו. עושים אותו שוב ושוב כל יום מחדש. (לא אוכל או שתיה. משהו שהוא מעבר למעשים הבסיסיים שלנו). אחרי שנתנו דקה לחשוב נתן לחניכים שלנו לשתף.

נשאל – למה זה בכלל חשוב להתמיד במשהו? למה צריך את זה? מה זה נותן?

3.נלמד את דף המקורות המיוחד לפעולה. שימו לב שהשבת דף המקורות ארוך ומצויות בו גם הערות לכם – המדריכים. נסו לקחת מתוך הדף את המקורות הרלוונטים לכם, שהכי התחברתם אליהם. (יש בדף גם שאלות מנחות שיעזרו לכם להעביר את המקורות לחניכים)

4.סיכום – בעולם כמו שלנו, שכל רגע יש בו דבר חדש ונוצץ, בטח בתוך האפליקציות שרק מיצרות טרנדים חדשים כל הזמן – קשה לזכור שיש כוח חשוב להתמדה. התמדה בכל דבר בחיים זה כוח. כפי שדיברנו בלימוד – בעבודת ה' להתמדה יש ערך מוסף. כל דבר בחיים שאנחנו רוצים להשקיע בו ושיהיה "שלנו" – צריך לעבור תהליך כזה. יום יומי, סיזיפי, כל יום מחדש- להשקיע בדבר כדי לראות בו באמת תוצאות. אפשר לנסות ולבקש מהחניכים לבחור תחום אחד שבו הם רוצים להתקדם – ומי שרוצה לשתף זה יהיה גם משמח מאד ????

שבת של שלום והתמדה!

לשאלות הערות ומחשבות על הפעולה – שלחו לנו הודעה באינסטגרם או בטיקטוק של חדר השאלות!