פעולה לשבת – כי תשא- לעלות אל האלוקים

1)משחק פתיחה:

נצא עם החניכים לשחק מחוץ לסניף ב-3 מקלות (אפשר לעשות תחרות בין הבנים של השבט בנפרד ובין הבנות של השבט בנפרד) 3 מקלות זה משחק שבו שמים 3 מקלות ברווחים קטנים אחד מהשני – וצריך לצעוד/לקפוץ ביניהם. כל פעם מרחיקים את המקל השלישי (ובהתאמה את המקל השני) לאיפה שהחניך האחרון הצליח להגיע בקפיצה האחרונה. עד שבסוף יש מנצח שמצליח לקפוץ בין כל המקלות הכי רחוק שיש.

2)דיון: במשחק ניסינו למשוך את היכולות הפיזיות שלנו למקום הכי רחוק שהן יכולות להגיע. היום ננסה קצת לחשוב על איך אנחנו מנסים למשוך גם את היכולות הרוחניות שלנו למקום טיפה יותר גבוה. מה זה אומר להגביה את היכולות הרוחניות? (נשאל את החניכים – איך גדלים ברוח? נשמע את התשובות שלהם) זה אומר שמתאמצים על הישגים בתחום הרוח. נגיד-  לא לדבר לשון הרע. לא לרכל. לקום מוקדם בבוקר ולהתפלל. לתרום צדקה. לחפש איפה להתנדב ולתרום.

3)לימוד- מי השילוח לפרשה:

"ואלהי מסכה לא תעשה לך מסכה היא דבר הניתך ממתכות שלא יוכל לזוז ולהתנענע וגם באדם ימצא שירגיל את עצמו בהנאת עולם הזה אף בהנאה קטנה עד שלא יוכל לפרוש ממנה זה יקרא מסכה. ועל זה צוה השם יתברך לנו שלא נאמר שאנו מורגלים בדב' שלא נוכל לפרוש רק בכל דבר הנאמר שיגיע לאדם צריך לסלק את עצמו מכל נגיעותיו."

מה זה מסכה? מה המסכה קשורה להרגלים רעים? מה על האדם לעשות?

העגל שישראל עשו נקרא "עגל מסכה" למה? כמו שמסכה היא בדרך כלל מחומר קשיח (לא סתם דף) ממתכת או בדורנו מפלסטיק – אי אפשר לשנות אותה בצורה קלה אלא המסכה עצמה היא קבועה ורק כך היא מתלבשת על הפנים. כך גם אנחנו בהנאות החומריות שלנו עלולים להיכנס לקיבעון, לחוסר יכולת להתקדם, לזוז. היכולת לפרוש מהרגלים רעים היא ההפסקה של לבישת המסכה, להוריד את המסכה ולהתחבר לרוח וליכולת להשתנות ולהתקדם בעבודת ה' שלנו.

4)סיכום- עגל הזהב הוא התזכורת שלנו לא לרדת לעולם החומריות הטבעי אלא לעלות למעלה, לה' – לקבל את לוחות הברית ואת התורה. גם על הרוח אנחנו צריכים להתאמץ. לעבוד קשה כדי להצליח לקבל באמת את הלוחות. תנסו לקחת על עצמכם משהו אחד שאתם יודעים ויכולים לעשות איתו עבודה ברוח. אם זה להיות פחות בפלאפון. אם זה לעזור למישהו שצריך עזרה. לבקר את סבא וסבתא. לבקר חולים. להתפלל יותר ובקביעות. השמים הם הגבול גם ברוחניות – רק אם נרצה 😊

שבת שלום מחדר השאלות!

יש לכם במקרה שאלה לא פתורה? על הפעולה, או בכלל? אנחנו כאן בשבילכם – גם בוואטספ!

שלחו הודעה 02-3764999!