הקדמה:  פרשת לך לך פותחת בציווי לאברהם "לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך". השבת נתבונן בציווי הזה שניתן לאברהם. למה הקב"ה מצווה את אברהם להתרחק מכל המוכר לו? ננסה להבין מתי נבחר בחיים שלנו לעשות שינוי, ואם כן, באיזו דרך עושים את השינוי.

מהלך הפעולה:

1.נפתח את הפעולה במשחק:
למשחק קוראים never – אפשר להתחלק לקבוצות של 5-10 ולשחק בינהן. יושבים במעגל, כל אחד מהחניכים מכניס יד אחת פתוחה לתוך המעגל. בכל מעגל יתחיל מתנדב ראשון שאומר משהו שהוא אף פעם לא עשה. כל שאר החניכים באותו מעגל מורידים אצבע אם הם כן עשו את הדבר הזה. (דוגמא: מישהו אחד אומר – אף פעם לא אכלתי גלידת פיסטוק. בשלב הזה כל מי שאכל גלידת פיסטוק צריך לקפל אצבע אחת) וככה הסיבוב ממשיך עם כיוון השעון – כל אחד אומר מה הוא לא עשה ומי שכן עשה מוריד אצבע. האחרון שנשאר עם כל האצבעות הוא המנצח במעגל!

2.שיח- ראינו במשחק עכשיו שלכל אחד יש דברים שהוא אף פעם לא עשה. האם אתם מצטערים על זה? יש דברים שהייתם רוצים לעשות ועוד לא עשיתם? משהו שהייתם רוצים להיות, שבשבילו צריך לשנות התנהגות, או הרגל מסויים? אפשר להתחלק למעגלי שיח קטנים לפי מספר המדריכים.

3.נלמד את דף המקורות. איך עושים שינוי? נראה מאיפה אברהם התחיל את השינוי הגדול בחייו. המקור הפעם מתאים לכל שבט ולכל גיל ????

4.סיכום – לעשות שינויים זה דבר מאד קשה. מאברהם אבינו אנחנו לומדים את היכולת הזאת – לעזוב את המוכר, לקום וללכת. אברהם אבינו מבין שהסביבה שלנו, הסביבה שלו יכולה להשפיע עליו וכדי להיות אחר, להיות מי שהוא באמת רוצה להיות הוא צריך להתחיל את השינוי בהדרגה. להתרחק מהמקומות שמשפיעים עליו לרעה, כדי שבאמת יוכל להתקדם לכיוונים בחיים שהוא רוצה ללכת בהם. גם בחיים שלנו – אנחנו צריכים להיות במבט מתבונן – מי אנחנו רוצים להיות? האם המקום שאנחנו נמצאים בו, החבורה שסובבת אותנו, מעודדת אותנו להגיע למקום בו אנו רוצים להיות? ננסה ללמוד מאברהם את סוד השינוי, להתרחק ממה שעושה לנו לא טוב ולהתקדם לאט לאט לדרך חיים בה אנו באמת רוצים לחיות.

שבת שלום!

לשאלות הערות ומחשבות על הפעולה – שלחו לנו הודעה באינסטגרם או בטיקטוק של חדר השאלות!