הרוחניות שמבעד לגוף

1.פתיחה- סבב: שכל אחד מהחניכים יגיד למה ההורים שלו קראו לו כמו שהם קראו לו. אחרי שנגמר הסבב הזה, אפשר לשבט שזה מתאים לו לשאול שאלה נוספת: האם המשמעות הרוחנית של השם שלך מלווה אותך בחייך? מתאימה לך לדעתך? כן, לא, למה?

2.נחשוב ונדון יחד עם החניכים – האם כשההורים שלנו קראו לנו בשם, הם רצו לסמל לנו מטרה, להתוות לנו דרך? האם יש משמעות נוספת שאני מעניקה לחיים שלי מעבר למה שאני רגילה מהיום יום – ביה"ס, חוג, ש"ב, ארוחת ערב סדרה וללכת לישון? כיצד היום אנחנו ממשיכים לכוון עצמנו למשמעות רוחנית בחיים?

3.לימוד: בפרשת שמות אנחנו מכירים לראשונה את משה רבינו, כתינוק, ונקרא על תחנה משמעותית ביותר בחייו, התחנה בה הוא נמשה מהמים, ולפיכך נקרא בשמו: משה. מה המשמעות של השם הזה? קטע לימוד מצורף בקובץ בהמשך העמוד.

4. סיכום: לכל אחד מאיתנו נתן שם בילדותנו, עם משמעות רוחנית שהורינו רצו שתלווה אותנו בחיינו. השם הוא כמו סמל וסימן – לאן להמשיך ללכת? לאן לכוון את דרכי? איזה בחירות אני בוחר/ת, ואיזה נער/ה אני הופכת להיות. גם עלינו להמשיך להציב לנו סימנים וסמלים בדרך. כמו שלטים שיכוונו אותנו לדרך הנכונה, ויעניקו לנו משמעות רוחנית מעבר לקיום הבסיסי והיומיומי….

שבת שלום מחדר השאלות!

לשאלות הערות ומחשבות על הפעולה – שלחו לנו הודעה באינסטגרם או בטיקטוק של חדר השאלות!

יש לכם במקרה שאלה לא פתורה? על הפעולה, או בכלל? אנחנו כאן בשבילכם – גם בוואטספ!

שלחו הודעה 02-3764999!