פעולה לשבת – קדושים

לפני אחד הימים הכי קשים בשנה, ולפני שנתכנס השנה יחד לציין את יום העצמאות ה76 למדינת ישראל – אנו מתחברים יחד לזכרון ולהוקרה של כל מי שבזכותם אנו יכולים לעמוד פה היום, ולהתכווננות לחגיגה מתאימה לשנה הזאת. על אף כל הכאב השנה, אנו לא שוכחים לציין את הפלא הזה שאנו חיים בתוכו – מדינת ישראל, והאנשים החיים בתוכה שמוכנים להקריב למענה את החיים.

פעולה לשבת – פרשת ויקהל, שקלים – תגידי מי לא יבוא?

כדי להיות חלק מהכלל – כדי להיות מי שמספר את הסיפור הציבורי, משפיע על סדר היום הציבורי, צריך לתרום ולעשות למען הכלל. העשיה הזאת למען הכלל היא מה שמאפשר את היות האדם הפרטי חלק מהציבור, ולקבל חלק מהזכויות של הציבור.

פעולה לשבת – פרשת בשלח- להיות נחשון זה מחייב

זה לא פשוט להצליח "לקרוע את הים". ובכל זאת – בכל אחד מאתנו מסתתר נחשון בן עמינדב – עם הכוח לפרוץ דרך בתחומו, וליצור דרך חדשה ומיטיבה גם לבאים אחריו

פעולה לשבת – פרשת ויגש – לדעת מתי לעצור

עלינו להתבונן היטב בדברים הקורים לנו. עשרה בטבת והמלחמה הקשה שעוברת על עם ישראל ומדינת ישראל מולידה את הצורך והחשיבות להתבונן, לשוב בנו ממעשינו הרעים, לא לחזור לאותה נקודה שהיינו בה לפני שמחת תורה תשפ"ד. עלינו לחשוב ולהתבונן מה אנו יכולים לקבל על עצמנו לעשות אחרת. לפני שיגיע ט' באב.

"הוו מתונים" – על כוחה של המתינות

לעתים תפיסת עולם מתונה או מכילה עלולה להיתפס בעיניי אנשים כתפיסת עולם פשרנית, כזו המוותרת על חלק מערכיה או כזו שאינה מתאמצת על מנת לממש אותם בצורה שלמה. רושם זה מוטעה. לתפיסות מתונות שדרה אידיאולוגית רחבה ועומק רוחני ועל אף שעמדותיה מורכבות הן גם נחרצות ועקביות. אל מול שיח המבקש להקצין עמדות בשיעור זה נבקש להתחקות אחר התפיסה המתונה זו המבקשת שיח שמאחד סולמות ערכים ולא מפרידה ביניהם

דרך ארץ קדמה לתורה – מערך שיעור

מטרת השיעור היא לימוד והעמקה בביטוי:  "דרך ארץ קדמה לתורה" .

השיעור בנוי מפתיחה המבהירה  את הצורך בנושא.

מדוע הנושא הזה חשוב ובמיוחד בימינו?

באיזה אופן הנושא הזה יכול לתרום לעבודת החינוך של המורים?

בהמשך השיעור ישנה העמקה בנושא דרך פרשנויות שונות באשר לרעיון הזה במסורת.

ולסיום, דיון עם התלמידים על המשמעויות הדתיות והחברתיות של תפיסת עולם כזאת.

פעולה לשבת – נפש יהודי הומיה

האם כשאנו קמים בבוקר אנחנו זוכרים שאנחנו…. יהודים? כמה הזהות שלנו כיהודים משפיעה עלינו בחיים? כמה היא משמעותית לנו? בפעולה השבת, לכבוד שבת ארגון בנושא "נפש יהודי הומיה" ננסה להעמיק קצת בזהות היהודית שלנו.