"צר לנו שהרבנים החרד"לים נותנים גב לרב יוסף" / גיא עזרא

 

לקריאת הכתבה כפי שהופיעה באתר סרוגים  לחצו כאן 
גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' מותחים בקורת על הרב יצחק יוסף ועל הרבנים החרד"לים התומכים בעמדתו

27.12.16 09:20  כ"ז בכסלו תשעז

גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה', מותחים ביקורת על הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, בעקבות דבריו אתמול (שני) בכנס עם רבנים מהציונות הדתית נגד פקודת השירות המשותף, ולא חוסכים ביקורת גם מהרבנים החרד"לים שלטענתם במקום לתקן את הטעון שיפור נותנים גב לרב יוסף.

בשיחה ל'סרוגים' אומר גורם בתנועה: "הרבנות הראשית נמצאת על סף תהום והרב יוסף, על שלל אמירותיו ומעשיו, הוא הרב שמקרב אותה מידי יום למקום זה".

על חלקם של הרבנים החרד"לים אמר הגורם כי "צר לנו לראות שבמקום לדרוש את תיקון הבעיות, הרבנים החרדיים לאומיים נותנים לו גב".
לדברי הגורם: "אנו מקווים שצה"ל ידע להבחין בין מי שדורשים את קדושת המחנה ממקום של ענווה והכלה את מקומו של הצבא כצבא העם, לבין מי ש"קדושת המחנה" הוא עבורו עוד נושא לחלוקה, פירוד, הדרה ופירוק השותפות עם עם ישראל".

כאמור, עשרות רבני ערים, ראשי ישיבות ,ראשי מכינות קדם צבאיות ורבני ישובים מהציונות הדתית קיימו אתמול (שני) פגישת חירום בבית הרבנות הראשית בירושלים. הפגישה התקיימה בעקבות הפגיעה בכבודה של הרבנות הראשית לישראל אשר החריפה ועלתהה מדרגה בתקופה האחרונה ובעקבות פקודת השירות המשותף המשנה את ערכי צה"ל.

בין הרבנים שהשתתפו בכינוס: הרב דב ליאור רבה של קרית ארבע(לשעבר),הרב צבי טאו נשיא ישיבת הר המור, הרב מיכה הלוי רב העיר פתח תקווה ,הרב שמואל אליהו רב העיר צפת, הרב יגאל לוינשטיין ראש מכינת עלי , הרב דוד פנדל ראש ישיבת ההסדר בשדרות, הרב אליקים לבנון ראש ישיבת אלון מורה ורב השומרון, הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מצפה רמון, הרב גבי קדוש רב המועצה אזורית בני שמעון ועשרות רבנים נוספים.