רבנים ביקרו במסגד שהוצת: "מעשה פגום וחמור"

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3964405,00.html

 

קבוצת רבנים מההתנחלויות הגיעה לכפר בית פג'אר, תחת אבטחה כבדה של צה"ל והרשות. הם גינו את המעשה והבהירו: "לא כך חינכנו את ילדינו, האיסלאם אינה דת עוינת"

05.10.10
יום אחרי "תג המחיר" ושריפתו של המסגד בכפר בית פג'אר שבאזור בית-לחם, ככל הנראה על-ידי מתנחלים קיצוניים, הגיעה לשם בצהריים (יום ג') קבוצת רבנים בולטים בהתיישבות ביהודה ושומרון. הם ביקשו לגנות את המעשה ולהוקיע אותו באוזני התושבים.

 

בין האישים במשלחת: הרב ליכטנשטיין מגוש עציון, הרב מנחם פרומן מתקוע, הרב שלומי ריסקין, רבה הראשי של אפרת, והרב שלמה ברין מישיבת הר עציון. הם הגיעו מלווים בקצינים וג'יפים של צה"ל, לצד אבטחה הדוקה של עשרות שוטרים פלסטינים שהתפרשו בכפר וסביב המסגד – יום לאחר שבקשה לערוך שם סיור רבנים באותה מתכונת נדחתה.


"מטרתנו בסיור היא להביע שאט נפש מההצתה של המסגד ולומר באופן ברור שלא זו דרכה של התורה או של היהדות", אמר הרב ברין. "האירוע הזה אינו מוסיף דבר להתיישבות, הוא פסול מבחינה מוסרית, דתית וערכית ופגום וחמור מיסודו. אנו לא מחנכים כך את ילדינו, אנו לא רואים באיסלאם דת עוינת, למרות שישנו עימות עם חלק ממאמיניה".

 

לסיכום, הבהיר הרב ברין כי "דת היא דת ומסגד הוא מקום קדוש למוסלמים. אין לנו שום עניין לפגוע ברגשותיהם הדתיים. כולנו מאמינים באל רחום וחנון, והפגיעה במקום קדוש לידידינו המוסלמים היא מעשה חמור. מי שעשה את זה הוא קיקיוני שאפילו לא טרח לציין את שמו".

 

רב אחר שהשתתף בסיור הוסיף כי "האנשים שהגיעו היום הם אנשי יהודה ושומרון שחושבים שהנוכחות והישיבה בארץ אבותינו היא חלק מתפיסתנו. למרות זאת, אנו מגנים את מה שנעשה".