רבני השכונות רוצים תוספת שכר

 

http://www.glz.co.il/NewsArticle.aspx?newsid=83468

 

כשהממונה על השכר באוצר עמד אתמול אל מול המצלמות והודיע על הגדלת השכר של רבני הערים בלא פחות מ-250%, הוא כנראה לא צפה את תגובת השרשרת הבאה: הבוקר – גם רבני השכונות, שכפופים לרבי הערים, דורשים תוספת שכר משמעותית לפחות כמו זו של רבני הערים. "השכר הנוכחי לא ראוי"


24/05/2011


"שוד הקופה הציבורית", "שחיתות פוליטית" ו-"שערורייה" הם רק חלק מהתארים שהוצמדו אמש (ב') להסכמת האוצר להעלאת שכרם של רבני הערים. אבל הבוקר מסתבר שהצעד הזה של האוצר מהווה תקדים למאבקים נוספים.

חבר הכנסת עתניאל שנלר מקדימה הציג את המאבק הבא – שיפור שכרם של רבני השכונות. "השכר הוא עלוב ולא ראוי", הסביר שנלר, "רב לא משרת את הדתיים, אלא את כל היהודים. מגיע לו שכר הראוי לרב".

בשנה שעברה, אחרי שמבקר המדינה מתח ביקורת חריפה על יותר מ-200 הרבנים הפעולים בקהילות בישראל, הוקפאו המינויים. הרבנים שכן מכהנים, מדווחים כי שכרם לא מאפשר להם לבצע את עבודתם. אחד מהם הוא הרב דוד שפירא, רב שכונת בית הכרם בירושלים. "בושתי ונכלמתי. יש לרבנים משפחות, עם ילדים קטנים. תנו להם חיי שלווה, שלא יצטרכו לעשות חלטורות. אם אתם רוצים רב – תשלמו לו משכורת, עד מעל לראש", אמר.

יש מי שרואה בדרישת הרבנים הפרזה מיותרת. הדר ליפשיץ, שעומד בראש מיזם "אור חדש" לדמוקרטיזציה בשירותי הדת בישראל, אמר הבוקר כי "מדובר במחטף חסר תועלת, מוסדות הדת זקוקים לטיפול שורש". ליפשיץ הוסיף: "ממנים אנשי שלומנו ומעלים משכורות לאנשי שלומנו, כשהמטרה צריכה להיות שיפור הרלוונטיות של הרב לציבור, ורב יכול להיות רלוונטי רק כשהוא נבחר על-ידי הציבור ומוסכם עליו".