רב שטיינמן: האכזריות של היטלר בגלל הציונים

 

 


בראיון לחג הפסח, בעיתון החרדי 'המבשר' מצוטט הרב אהרון לייב שטיינמן מנהיג הזרם הליטאי כשהוא מדבר גם על החשש מהתגרות באומות העולם: "כידוע לפני השואה ניסו הציונים להתגרות בהיטלר הצורר ימ"ש ולהטיל סנקציות נגד מדינת גרמניה", מה שהמריץ אותו לפעול באכזריות כזו.


18.04.12


בראיון חג מיוחד, לכבוד חג הפסח, התראיין מנהיג הזרם הליטאי בציבור החרדי הרב אהרון לייב שטיינמן, לעיתון 'המבשר'.


הרב שטיינמן בן ה-98 הוא אחד משני מנהיגי 'דגל התורה', אך מפאת אשפוזו של הרב יוסף שלום אלישיב, הוא נחשב כיום לדמות הרבנית הבכירה בעולם הליטאי.


בהתייחסו לאיומים מצד איראן, אמר הרב כי "יש לדעת שלא להתגרות באויבים הרוצים לכלותינו היל"ת ( =היה לא תהיה, צ"ש)."


"כי כידוע לפני השואה ניסו הציונים להתגרות בהיטלר הצורר ימ"ש ולהטיל סנקציות נגד מדינת גרמניה, אולם החרדים לדבר ה' התנגדו וסברו שאל לנו להתגרות בו, שזה רק יכול להגדיל את הסכנה עלינו ושלא לטובתנו. ואכן לבסוף התברר שההתגרות נגדו לא היתה לטובה עבורנו. ויתכן שאם לא היו עושים דבר זה נגדו, לא היה פועל באכזריות כזו".


בהמשך כותב הרב, כי גם "בתקופה הזו, אסור לנו להתגרות באויבים ולהגדיל את שנאתם וה' ירחם עלינו במהרה".


בהמשך הדברים מצוטט הרב האומר כי יש לחשוש מגיוס בחורי הישיבות החרדיים יותר מאשר מהאיום האיראני. כי "רק בזכות לימוד התורה אין אויבינו מצליחים לפגוע בנו, ועל כן עלינו לחשוש מהניסיון לפגוע במעמדם של בני הישיבות יותר מהאיום האיראני".


בתגובה לדברים אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש אורי רגב ש"כל פעם מחדש מפתיע לגלות ששנאת מנהיגי החרדים לציונות גדולה כל כך עד שהם מוכנים להטיל עליה שותפות להיטלר באחריות לשואה".


בתנועת נאמני תורה ועבודה אומרים כי "הציונות היא התגובה הראויה, הערכית והדתית, לשואה ולאנטישמיות. לא התגרות ישראל בעמים מביאה את שנאת היהודים או את אכזריות צוררינו. רק בקיומה של מדינה יהודית חזקה וגאה, נאמנה ומוסרית, יש פתרון ל"בעיה היהודית". אימוץ העמדה לפיה הציונים הביאו לאכזריות השואה היא אמירה מקוממת, שנראית כאילו נלקחה מפיהם של שונאי ישראל, ואנו מקווים שהיא לא נאמרה"