תא נת"ע באוניברסיטת בן גוריון

 
חדש!!! תא נת"ע באוניברסיטת בן גוריון
תא נת"ע – נאמני תורה ועבודה שמטרתו לאגד יחדיו סטודנטים וסטודנטיות המאמינים בערכי הציונות הדתית , ומטרתנו היא לקדם מעורבות של סטודנטים דתיים באוניברסיטה ולהוות מוקד תרבותי וחברתי באוניברסיטה, להיפגש ולדון בנושאים החשובים לסטודנטים דתיים באקדמיה חילונית.
"מי אתה"? סטודנטית ל… תשובה מדוייקת  אך חלולה. האם שמי, או תחום לימודיי מצביע על מי אני, מצביע על תכונות האופי שלי? מצביע על הדעות או האמונות שלי? לא. אך בעולם אקדמי אובייקטיבי, תשובה נטולת אופי, נטולת דעה פוליטית וניטרלית היא זו שמקבלת את מלוא הנקודות.

בעולם פוסט מודרני נטול שייכות והגדרות, מי רוצה להתמגזר? להיות זה עם הכיפה על הראש, זה שמחפש מניין בקמפוס בזמן ההפסקה, זו שהולכת עם חצאית? זה מתיש לחפש תעודות כשרות בכל בר שאליו נכנסים לשבת על כוס בירה, זה מעייף להתבדל, לשמור מרחק. הרי אחרי ששירתנו יחד בצבא, טיילנו יחד בהודו או בדרום אמריקה-למה שהדת תפריד בינינו דווקא בלימודים?

ובכלל במציאות של נרטיב לכל אחד יש את הפרשנות שלו לדת, כל אחת והקשר שלה עם אלוקים, כל אחד והיחס שלו למצוות ולהלכה. ובמרחב פלורליסטי שכזה איש אינו שופט אותך! סופית תמו להם ימי בני עקיבא, הישיבה או האולפנה העליזים. ובינינו למה לדבוק לפרדיגמות ארוכות שנים כשהסביבה מעודדת הפרכות?

"תא של חבר'ה דתיים בקמפוס? השתגעתם? התעורר לכם החשק בעקבות הכיסופים לשבת ארגון? מה לנו ולכם? הרי כבר אין משמעות "לאנחנו"! וזה לא שאנחנו לא דתיים ,אך לא צריכים להתאגד ולצאת בהצהרות." אז זהו שאפשר גם אחרת.

עם פרוש שנת הלימודים החדשה ,בקמפוסים ברחבי הארץ קמים לראשונה תאים של "נאמני תורה ועבודה" , או בשמם היחיד:   תא נת"ע! התא מיועד לסטודנטים דתיים, שמסורים לחיי הלכה, ושחשובים להם ערכי היהדות כמו גם ערכים נוספים. סטודנטים שלא מפחדים להתמגזר ומבינים שהמגזר הוא חלק בלתי נפרד מהם אך הדת היא לגמרי שייכת לכולם. בימים שבהם הדעות חלוקות ונדמה שההלכה מאבדת מהרלוונטיות שלה: דרושים חברה צעירים שאכפת להם מתהליכי דמוקרטיזציה של הדת, מהמחדל ברבנות הראשית, מהחינוך. חברה שמחפשים להוביל בעשייה חברתית , שדורשים קול הלכתי שפוי שמבין את המציאות שממנו הם מגיעים. אנו דורשים אתכם אצלינו בתאים! אז חפשו אותנו בקמפוס J .

"נאמני תורה ועבודה" היא תנועה ציונית-דתית המבקשת להחזיר את הציונות הדתית לשורשיה. התנועה פועלת לחיזוק ערכי "תורה ועבודה" תוך שילוב התורה עם המדע, הציונות, והחיים המודרניים.

להיפגש ולדון בנושאים החשובים לסטודנטים דתיים באקדמיה חילונית.

לפרטים נוספים ולהצטרפות לתא:
לירז לוי: 054-3094567
עודד שמיר:052-9592679
איימל : tanetaber7@gmail.com