כנס המלמדים


נפל דבר במחוזותינו. מדינת ישראל, משרד החינוך, מודיעה במודעה רבא כי מנהל החינוך הדתי עורך כנס מלמדים ארצי בירושלים. לא כנס מורים. אם כי הכנס מיועד,כך כתוב למנהלים ולמפקחים,כלומר לבעלי תפקידים הנושאים תארים המקובלים בישוב כולו מימים ימימה, הוא מיועד במפורש לבעלי מקצוע שלא ידענו על קיומם עד הנה. מלמדים. מרשימת הפותחים, כולם רבנים מעוטרי הסמכה, אי אפשר להסיק אם אין בין מורים לבין מלמדים אלא נואנס סגנוני, אולם מהמשכה של המודעה אדם למד כי יש במשרד החינוך בישראל "בית מדרש פתוח להכשרת מלמדים". שוב לא מורים. מלמדים.

 

שבת אחים לחוד

הציונות הדתית שוברת לכיוון החרדיות

הציונות הדתית שוברת לכיוון החרדיות. התורה דוחקת את מקומה של העבודה, הבדלנות מאפילה על הדיאלוג וההפרדה בין בנים לבנות בתנועת בני עקיבא ובחינוך הדתי מחליפה את מודל החברה המעורבת. החרד"לים מסבירים את השינוי בפלורליזם מבורך. המתונים מאוימים וקוראים לצאת למלחמה. זו כבר לא אותה כיפה

ורד קלנר , סופשבוע
19/11/2004 0:37

והעיקר לא לפחד

הכל התחיל לפני כמה שבועות, בסלון של "קינלי" בירושלים. היה שם סרן במילואים יאיר אורבך (יחידה מובחרת), וסגן-אלוף במילואים יוסי בלונדר (מג"ד הנדסה), ואלוף-משנה במילואים בנצי גרובר (מח"ט טנקים), ואביעד פרידמן מגולני, וקינלי עצמו, משה טור-פז, שהוא מ"פ צנחנים במילואים. החברים ראו את המראות, שמעו את הקולות והחליטו לעשות מעשה. כולם חושבי כיפה, רובם גרים ביו"ש, בדרך כלל מתנגדים בתוקף להתנתקות, אבל שוללים סרבנות. הם הקימו אתר באינטרנט (yom-pkuda.org), החלו במסע החתמה ושלשום, בירושלים, ארגנו כנס גדול. "לא מסרבים. נשארים ביחד".