שורפים את הברית החדשה: אף רב לא מגנה בפה מלא

 

הבוקר פרסם אבישי בן חיים במעריב כי סגן ראש עיריית אור יהודה שרף את כתבי הברית החדשה. משעות הבוקר מנסה מערכת nrg מעריב לקבל את עמדתם של הרבנים הבולטים במגזר אולם רובם ירדו למחתרת ומסרבים להתייחס לפרשה.
פרשת שריפת כתבי הברית החדשה אתמול באור יהודה, מעוררת מבוכה במגזר הדתי. בידיעה שפרסם אבישי בן חיים הבוקר במעריב, דווח כי סגן ראש עיריית אור יהודה, אסף מהתושבים את ספרי הברית החדשה והעלה אותם באש במרכז העיר.

הדברים מתרחשים על רקע פעילות הולכת וגוברת של המסיון הנוצרי בישראל, כפי שפרסמנו כאן בשבוע שעבר. 
פנייה לרבני הציונות הדתית, על כל זרמיה, לא הביאה ולו לגינוי אחד של האירוע הדרמטי אמש.
יש לציין כי לפי הגמרא, ספר תורה שכתב אפיקורס יש לשרפו, ומכאן אפשר לעשות קל וחומר לגבי ספרות נוצרית, לפחות מבחינה הלכתית.

עם זאת, מאז ומתמיד הקפיד הרוב היהודי שלא לעורר את רגישותו של המיעוט הנוצרי בארץ, ועל הרקע הזה תמוהה העובדה שאפילו הרב לאו, הרב הראשי לשעבר, סרב להגיב בנושא וכך גם הרב דב ליאור מרבני הימין המובהקים.

הרב שלמה אבינר, רב הישוב בית אל אמר ל nrg מעריב כי "יש להלחם במסיון בכל תוקף. הפעילות של המסיונרים בארץ נעשית אקטיבית יותר ויותר. אני בעד שיעבירו את חוק איסור ההמרה, לפיו אסור לנוצרי לנצר יהודי וכן אסור ליהודי לגייר מי שלא חפץ בכך.

הפעילות המסיונרית מסוכנת ביותר, הם מנצלים חולשה כלכלית ונפשית של אנשים, בעיקר של ניצולי שואה, ולמרות שאני לא מכיר את הפרטים על אור יהודה, אני נחוש בדעתי להלחם במסיון הנוצרי".

הרב חיים נבון, רב קהילת השמשוני בעיר מודיעין, אמר כי "ספרי "הברית החדשה" שמודפסים בעברית נועדו למטרה אחת בלבד – לגרום ליהודים לעבור על דתם.

אין אלו כתבי קודש לשימוש נוצרי-פנימי, אלא כלי תעמולה מיסיונרי. מצווה להשמיד את הספרים הללו, גם אם מבחינה מעשית יש מקום לעשות זאת באופן פחות בוטה, כדי לא לעורר איבה".

הרב יהודה גלעד רב קיבוץ לביא מדגיש שהמלחמה במסיון חשובה, "אך כמו כל מלחמה היא צריכה להיות אפקטיבית. גם בתלמוד כתוב שמשום דרכי איבה ושלום מותר לחלל

שבת בכדי להציל גוי, קל וחומר שאין לעורר מ מראש פרובוקציה כלפי גויים, וכזו שתסכן יהודים בתפוצות."

תנועת נאמני תורה ועבודה מוקיעה את המעשה של שריפת ספרי הברית החדשה באור יהודה בהשתתפות ילדי בית הספר הדתי ובחסות סגן ראש העיר עו"ד עוזי אהרון.

"עלינו להיאבק מאבק לגיטימי במיסיונריות הדתית מכל סוג שהוא – אך אל לנו להידמות לגרועים שבאויבנו ששרפו את ספרי הקודש שלנו, ולכולנו זכור היטב לאן הידרדרו הדברים לאחר מכן".

הרב גלעד קריב מהתנועה הרפורמית ביקש למסור כי "למרות התנגדותינו העזה לפעילות מיסיונרית בישראל,  אנו מביעים סלידה משרפתם של כתבים דתיים; דבר המעורר זכרונות איומים ונוראיים בעבור כל יהודי.

העובדה כי מעשה זה נעשה בשיתוף עם תלמידי בית ספר, ובהובלת איש ציבור, אך מעצימה  את חומרת המעשה.

יש להתפלל ולקוות  כי יגיעו ימים בישראל בהם הפסוק " דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום " יהיה דגלה של היהדות הישראלית."