הורים נגד הפרדה בחינוך הדתי

 

 

קבוצה של הורים דתיים לאומיים יוצאת נגד ההפרדה בחינוך הדתי-ממלכתי: כשהם מגיעים לכיתה ה', הבנים נשלחים ללימודי הגמרא, והבנות – ללימודי המשנה. בפנייה שהעבירו ההורים דרך תנועת נאמני תורה ועבודה להנהלת החינוך הממלכתי דתי הם טוענים לאפלייה מגדרית. משרד החינוך: "התכנית קיימת מזה עשרות שנים ומבוססת על המסורת היהודית"

 טל יחזקאלי 16/08/2012 גלי צה"ל

 

בחינוך הממלכתי דתי, ברגע התלמידים והתלמידות הצעירים מגיעים לכיתה ה', מתחילה הפרדה: הבנים נשלחים ללימודי הגמרא – הדיון המעמיק בתורה שבעל פה, והבנות מגיעות ללימודי המשנה. אם הדבר משווה למתמטיקה, לימודי המשנה נחשבים למעשה כהקבצה ב'.

 

קבוצה של הורים דתיים לאומיים יוצאת כעת נגד ההפרדה הזו. בפרסומים בפייסבוק ובפנייה שהעבירו דרך תנועת נאמני תורה ועבודה להנהלת החמ"ד, החינוך הממלכתי דתי, הם טוענים לאפלייה מגדרית בתוכנית הלימודים – שכן ההפרדה הזו מגיעה בהוראה ממשרד החינוך. ההורים דורשים תכנית לימודים שוויונית לבנים ולבנות. כרגע זה בגדר מחאה, והאפשרות של פניה לבג"ץ כלל לא נשללת.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "מדובר בתכנית לימודים הקיימת מזה עשרות שנים בחינוך הממלכתי-דתי, אשר מבוססת על המסורת היהודית. התכנית מקובלת על עובדי ההוראה והורי התלמידים, ועד כה לא נתקבלו לגביה תלונות. בכל מקרה, בתי הספר מאפשרים לתלמידות אשר מעוניינות בכך ללמוד גמרא והן אף נבחנות על כך בבגרות. חשוב לציין כי על בתי ספר המעוניינים שהבנות ילמדו גמרא, לפנות למפמ"ר המקצוע".

 

http://www.glz.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=111283